Zvezda rutinski do bodova u Zadru

Crveno-beli tokom celog drugog poluvremena čuvali dvocifrenu prednost i popravili skor u ABA ligi na 5-0. Na redu Valensija, pa Budućnost.

Zvezda rutinski do bodova u Zadru Izvor: MN PRESS

Izvor: MN PRESS Navijači Crvene zvezde Telekom strahovali su kako će njihovi ljubimci reagovati na dugo i naporno putovanje sa Baltika na Jadran, a takođe i na bolan poraz od Neptunasa u meču drugog kola Evrolige (83:81), ali u Dalmaciji problema nije bilo.

Zadar - Zvezda 63:79 (10:15, 20:22, 18:28, 15:14), što znači da crveno-beli ostaju lideri regionalnog takmičenja, zajedno sa ekipom Budućnosti, koju dočekuju naredne nedelje od 21.00.

Oba tima imaju skor 5-0, a prati ih Krka sa jednim porazom.

Pre toga, u četvrtak (19.00), sledi još važnija utakmica, u takmičenju gde ima malo prostora za ispravljanje grešaka. Crveno-beli u Kombank areni dočekuju Valensiju, kojoj "gori pod nogama" posle dva meča bez pobede.

ZVEZDA: Mitrović 16 (6sk), Kalinić 14 (4sk), Dženkins 14, Marjanović 7 (13sk, 2as, 2blk), Vilijams 7 (8as), Dangubić 5, Jović 5, Cirbes 5 (4izg), Blažič 4 (4sk, 4izg), Lazić 2.

ZADAR: Kraljević 14 (9sk), Ivanov 12 (6sk), Sobin 11 (5sk, 3as, 4ukr), Florens 11 (3as, 5izg)...

Domaćin je za 40 minuta vodio samo jednom i to u trećem minutu (2:1), da bi ostatak poluvremena protekao u sigurnom vođstvu crveno-belih, koje je oscilovalo između tri i devet poena (12:21 - 14. minut).

Zadrani su pretili, primarno preko centara Sobina i Kraljevića, pa u finišu trojkama Džejmsa Florensa, ali Zvezda je imala odgovor na sve nalete - najviše zahvaljujući Markusu Vilijamsu, koji je maestralno pronalazio saigrače u povoljnim pozicijama.

Amerikanac je šutirao iz igre 0/4, ali je do odlaska na odmor nanizao šest od ukupno svojih osam asistencija, poslednju kada je Nemanja Dangubić trojkom postavio konačan rezultat poluvremena - 30:37.

Odlične partije u prvih 20 minuta pružili su još kapiten Luka Mitrović i vidno umorni, ali za ovakvu utakmicu dovoljno efikasni Boban Marjanović.

Samo što je počela treća četvrtina, usledio je ključni momenat, posle koga se pitanje pobednika više nije postavljalo. Ramljaku je suđen faul prilikom pokušaja da blokira Dangubića, zbog protesta je potom dobio i tehničku grešku, a crveno-beli to kaznili sa pet vezanih poena, uključujući trojku Vilijamsa za 30:42.

Jaka Blažič produžio je seriju na 7:0 (ako se računa ona Dangubićeva trojka, 10:0) i Zadar je od tog trenutka imao samo još jedan trzaj, kada je Florens trojkom smanjio na 39:49.

Razigrao se potom Nikola Kalinić, koji je prodorima i kontrama vukao svoju ekipu. Stefan Jović dostojno je zamenio Vilijamsa, Čarlsa Dženkinsa je "krenuo" šut van linije 6,75 metara i Zvezda se odvojila na 17 poena prednosti (43:60 - 29. minut), koliko je imala u još nekoliko navrata.

Maik Cirbes u poslednjem minutu je pogodio i za "plus 18".

...

Tim Dejana Radonjića bio je dobar u svim elementima igre, osim što je izgubio previše lopti - 22.

Drugi meč zaredom u ABA ligi, crveno-beli su vrlo dobro šutirali trojke (10-21) i napadali "zonu", što je ohrabrujuće pred važne utakmice koje predstoje u narednih sedam dana, a i posle toga.

Cedevita - Igokea 20.30

TABELA: Zvezda 5-0, Budućnost 5-0, Krka 4-1, Olimpija 3-2, Solnok 3-2, Mega 3-2, Cedevita 2-2, Zadar 2-3, MZT Skoplje 2-3, Partizan 2-3, Igokea 1-3, Cibona 1-4, Levski 1-4, Metalac 0-5.

PAROVI 6. KOLA: Levski - Krka, Olimpija - Metalac, Igokea - Partizan (1. novembar), Cibona - Solnok, MZT - Cedevita, Zvezda - Budućnost (2. novembar), Mega - Zadar (3. novembar).