ABA: Još jedan neslavan finiš Igokee

Košarkaši Igokee poraženi su u Ljubljani od Olimpije 72:70 od Olimpije koja je do pobjede stigla fantastičnom serijom 17:1 u posljednjih pet minuta.

ABA: Još jedan neslavan finiš Igokee Izvor: MN PRESS

Vlada Jovanović vratio se na klupu Igokee, ali Aleksandrovčani su nastavili sa lošim rezultatima.

U ljubljanskoj dvorani Stožice Olimpija je slavila 72:70 (16:16, 17:22, 15:22, 24:10).

Aleksandrovčani su ponovo poraženi, šesti put ove sezone, a ponovo su katastrofalno odigrali posljednjih pet minuta u kojima je Olimpija radila bukvalno šta je htjela.

Igokea koja je povela na samom startu sa iznenađujućih 11 razlike (13:2 i 16:5) praktično čitav meč igrala je dobro i vraćala se u meč kada je trebalo.

Poslije vođstva Olimpije 31:22, ekipa Vlade Jovanovića preokrenula je na 33:31 i od tog trenutka gotovo sve vrijeme bila je u vođstvu i razlika se kretala od deset od 13 poena u korist gostiju. Sve do posljednjih pet minuta, a onda se ponovo desio neobjašnjiv pad u igri Aleksandrovčana, a Olimpija je kao nekoliko puta dosad stigla do velikog preokreta.

Samo pet minuta prije kraja utakmice bilo je 66:54, a onda je slovenačka ekipa serijom 17:1 stigla do vođstva 71:67, minut prije kraja.

Igokea nije uspjela u samom finišu da izbjegne poraz i Olimpija je stigla do pete pobjede u sezoni – 72:70.

Najzaslužniji za nju bili su Marinović sa 19 i Mahkovic sa 15 poena, dok je u ekipi Igokee Dragović postigao 15 a Džons 14 poena.