ABA: Igokea ubjedljivo poražena Podgorici

Košarkaši Budućnosti savladali igokeu 87:72 u meču 15.kola ABA lige. Meklur sa pet poena debitovao za Igokeu.

Budućnost je ubjedljivo savladala Igokeu u posljednjem meču ove godine za obe ekipe 87:72 (26:9, 20:25, 20:18, 21:20).

Odlučila je prva četvrtina, koju su domaći odigrali maestralno i gosti nisu uspjeli da nadoknade minus od 17 poena. Za Budućnost je to bila 12 pobjeda uz tri poraza, dok je Igokea doživjela 10 poraz ove sezone.

Budućnost je sjajno otvorila meč i brzim napadima preko Planinića i Šehovića brzo stekla dvocifrenu prednost. Poslije prve četvrtine rezultat je bio 26:9.

U drugoj četvrtini kapiten Igokee Branko Jorović postiže pet poena za redom i tako "budi" svoj tim. Igokea je usporila igru i racionalnim napadima te dobrom odbranom prišla je u jednom mometnu na minus osam poena, poslije bacanja Jorovića 42: 34: Ipak nakon par loših napada gostiju Budućnost ponovo odlazi na dvocifrenu razliku, koja je poslije 20 minuta igre 12 poena 46:42.U ovoj četvrtini u dresu Igokee debitovao je novi igrač Džoš Meklur.

Treća četvrtina bila je preslikana drugoj. Igokea je ponovo bolje otvorila i nakon poena Jorovića prišla na sedam poena zaostatka 56:49. Ipak Budućnost je ponovo pojačala odbranu i nakon par ukradenih lopti došli su do lakih poena i ponovo su vratili dvocifrenu prednost. Pred posljednju četvrtinu Budućnost vodi 66:52.

Budućnost na početku četvrte dionice pravi seriju 6:0, kojom odlaze na prednost od 20 poena razlike 72:52 i pobjednik je bio riješen.

U pobjedničkom timu Rejnolds najefikasniji sa 19 poena, Šehović je postigao 13, Popović 12, a Planinić i Vitkovac su se zaustavili na 11 poena.

U timu Igokee najefikasniji je bio Džons sa 15, Jorović je postigao 14, a Bunić 13 poena.

Naredni meč Igokea će igrati trećeg januara u Laktašima protiv Solnoka.

Metalac - Solnok 20.30

TABELA:Zvezda 15-0, Budućnost 12-3, Cedevita 11-4, Olimpija 8-7, Partizan 8-7, Cibona 8-7, Zadar 7-8, Mega 6-8, Solnok 6-8, Krka 6-9, Metalac 5-9, Igokea 5-10, MZT 5-10, Levski 1-13.