Olimpijakos lako sa Fenerom, Srbi moraju bolje

Obradovićev tim postigao samo 21 poen u prvom poluvremenu i bio bez šanse da pobedi u Pireju.

Peta pobeda Olimpijakosa u poslednjih šest kola Evrolige, a na drugoj strani treći poraz Fenerbahčea u poslednja četiri kola, uz jedinu pobedu nad CSKA u Moskvi.

Olimpijakos - Fenerbahče 71:62, nakon 40:21 na poluvremenu i 58:40 na kraju treće četvrtine.

Pirejci su popravili skor na 10-5, koliko imaju i Real Madrid i Baskonija, sa kojima dele drugu poziciju. Turski predstavnik je korak iza, sa devet pobeda i šest poraza.

Dok je Vasilis Spanulis promašivao (sedam poena, šut iz igre 1/7), asistirao (sedam) i gubio lopte (pet), Olimpijakos su do pobede vodili Met Lodžeski sa 14 i Janis Papapetru sa 12 poena.

Centar Kem Birč zabeležio je "dabl-dabl" (10p, 13sk), dok Nikola Milutinov nije ulazio u igru.

U gostujućem sastavu je svetla tačka bio Jan Veseli sa 22 poena i 10 skokova. Slukas i Datome dodali su po 10 poena, Nikola Kalinić samo jedan, uz pet skokova i tri asistencije.

Miroslav Raduljica za 10 minuta igre u porazu Armanija od Žalgirisa (70:78) nije uputio nijedan šut, tako da je nastavljena i njegova i agonija ekipe pod vođstvom Jasmina Repeše.

Milan Mačvan bio je znatno zapaženiji u timu iz Milana, sa osam poena, tri skoka i dve ukradene lopte. Ujedno je bio najbolji strelac u konkurenciji petorice srpskih internacionalaca u četvrtak uveče (Miloš Teodosić dao šest poena protiv Crvene zvezde).

Barselona - Darušafaka 21.00

TABELA: CSKA 12-3, Real 10-5, Olimpijakos 10-5, Baskonija 10-5, PAO 9-5, Fenerbahče 9-6, Darušafaka 8-6, Zvezda 7-8, Efes 7-8, Barselona 6-8, Žalgiris 6-9, Bamberg 5-9, Uniks 5-9, Makabi 5-10, Galatasaraj 4-10, Armani 4-11.