Čović i Bolden izrešetali Igokeu

Košarkaši Igokee poraženi od FMP-a rezultatom 84:74 u posljednjem meču 17. kola ABA lige. Filip Čović postigao 36 poena za goste.

Igokea nije uspjela da brejk protiv Olimpije (81:80) potvrdi na svom parketu protiv FMP-a.

Šampion BiH poražen je 84:74 od FMP-a u posljednjem meču 17. kola ABA lige.

IGOKEA - FMP 74:84 (22:27, 11:19, 27:23, 14:15)

Košarkaši FMP-a stigli su do zaslužene pobjede, zahvaljujući odlično raspoloženom plejmejkeru Filipu Čoviću koji je postigao čak 36 poena, od toga DEVET trojki, Te Džoni Boldenu koji je upisao dabl-dabl, 25 poena i deset skokova.

Na drugoj strani Danilo Šibalić sa 17 i Nikola Pešaković sa 14 poena bili su najefikasniji u redovima Igokee.

Pravu "simultanku" odigrali su Čović i Bolden sa odbranom Igokee koja praktično nije postojala u srijedu uveče, ili je tek u par trenutaka dala rezultate.

Ono što je Filip Čović uradio u prvim sekundama utakmice u Laktašima obilježilo je ovu utakmicu. Plejmejker FMP-a pogodio je trojku, ispostaviće se tek prvu od ukupno devet do kraja utakmice i upravo je on odredio tok utakmice.

Egal je trajao do 16:17, a onda je Čović pogodio dvije vezane trojke i sa sjajnih 5/5 za tri poena odveo goste na "plus pet" - 18:23.

Uspjela je Igokea da izjednači na 29:29 početkom druge četvrtine, ali se FMP serijom 7:0 ponovo odlijepio, kao i Čović na listi strijelaca, postigavši svoju šestu trojku za 22. poen na utakmici.

Odličnu podršku imao je u Džoni Boldenu, koji je takođe bio odličan za tri, ali je zakucavanjima i sjajnim potezima poput alej-upa na asistenciju Čovića ubijao moral košarkaša Igokee.

Poluvrijeme je završeno rezultatom 33:46, a dvojac Čović-Bolden za 20 minuta igre postigao je 38 poena, odnosno pet više od cijelog tima Igokee.

Poptuni raspad u igri Igokee u trećem periodu oslikavala je neuspjela kontra 3 na 1 u kojoj je Fortenberi napravio glupost i umjesto da završi polaganjem bacio loptu u Radivojevića koji je smatrao da je njegov posao završen asistencijom.

FMP je serijom 6:0 stigao na maksimalnih 19 razlike, bilo je 48:67, a onda - nevjerovatan povratak "Igosa".

Do kraja treće četvrtine Igokea je stigla na 60:69, da bi polaganjem Robinsona stigla na samo dva poena zaostatka 67:69.

Nudio se FMP, uzalud i tajm aut Maksimovića, gosti su promašivali, ali Igokea nije iskoristila PET posjeda lopte da stigne u egal. Domaći košarkaši to su skupo platili.

Kapiten FMP-a Filip Čović sa penala je povisio na 67:71, a potom spasio loptu u odbrani. U odlučujućim trenucima Lazarević je mini-serijom 5:0 čuvao prednost FMP, a Bolden je dodao još jednu trojku.

Sjajno veče Čović je zaokružio onako kako je počeo -  svojom devetom trojkom na meču za konačnih 84:74.

FMP je tako stigao do druge vezane pobjede, ukupno šeste ove sezone, a Igokea je propustila priliku da se eventualnom pobjedom definitivno nametne kao kandidat za plasman u plej-of.

Partizan - Karpoš Sokoli 76:72

TABELA: Zvezda 17-0, Partizan 14-3, Cedevita 12-5, Budućnost 12-5, Cibona 11-6, Igokea 9-8, Olimpija 7-10, Mornar 6-11, FMP 6-11,Zadar 6-11, Mega 5-12, Karpoš Sokoli 5-12, Krka 5-12, MZT 4-13.

TOK MEČA:

0:3 Prve poene na meču postiže Filip Čović i to za tri.

2:6 Nova trojka Čovića poslije poena Radivojevića.

6:9 Bolden pogađa trojku, a Robinson "dugu dvojku"

10:9 prvo vođstvo Igokee poslije poena Šibalića i Robinsona

10:12 Čović sjajno šutira za tri na početku ovog meča - 3/3

12:17 Bolden pogađa petu trojku FMP-a na utakmici

16:17 Dobra kontra Pešakovića i sjajna asistencija Robinsona

16:20 Čović ne promašuje za tri

18:23 Kakvo šutersko veče Filipa Čovića, a odigrano je samo osam minuta meča. Čović je postigao i petu trojku!

22:25 Pešaković postiže tri poena iz ugla i smanjuje na tri razlike

22:27 Odličan pik odigrali su košarkaši i postigli nove poene za kraj prve četvrtine

Druga četvrtina

Filip Čović prvo je ime u prvih 10 minuta igre, postigao je 17 poena.

24:27 Mićović smanjuje na startu druge četvrtine

29:29 Odličan solo prodor Pašajlića i dodatno slobodno bacanje za izjednačenje

29:33 Kakvo zakucavanje Boldena!

29:36 TROJKA Čovića sa osam metara! FMP je u seriji 7:0,a  Čović postiže 22. poen!

Tajm aut Dragana Bajića

Nekoliko ofanzivnih skokova, ali i serija promašaja Igokee koja nije uspjela da prekine seriju poslije predaha. Bolden odličan u odbrani, izblokirao je Robinsona

31:36 Poenima Mahkovica Igokea konačno prekida seriju gostiju, 4:40 ostalo je do kraja druge četvrtine

33:40 Pogodak Boldena ali ne pogađa dodatno slobodno bacanje. U međuvremenu je Čović pokvario stoprocentan učinak u šutu za tri poena.

33:43 Sjajna asistencija i alej-up Boldena za prvu dvocifrenu prednost FMP-a

Bajić ponovo mora da zove tajm aut.

Igra Igokee u ovim trenucima je u raspadu. Fortenberi je upropastio čistu kontru "3 na 1"

33:46 Bolden pogađa trojku sa osam metara. Ukupno 38 od 46 poena ubacio je dvojac Bolden (15p) - Čović (23p)

Kraj druge četvrtine

Treća četvrtina

33:49 Davidovac pogađa trojku na otvaranju drugog poluvremena

36:51 Bolden iz teške pozicije pogađa za dva

Albijanić je izborio slobodna bacanja, ali i još jedan napad, Bursaću je dosuđena nesportska lična greška

38:53 Albijanić pogađa za dva, a potom Bolden kradzakucava

41:53 Trojka Šibalića

43:61 DVE VEZANE TROJKE ČOVIĆA!

Igokea je u debelom "minusu", a Bajić ponovo zove tajm aut

48:61 Šibalić pogađa novu trojku na pet minuta do kraja treće četvrtine, potom polaganje Šibalića za mini-seriju Igokee 5:0

48:67 FMP uzvraća serijom 6:0 i sjajnim zakucavanjem Boldena!

52:67 U redovima Igokee kakvu-takvu nadu održava Šibalić. Pogodio je trojku uz prekršaj, potom i dodatno slobodno bacanje

55:67 Četvrta trojka Šibalića u ovoj četvrtini!

58:67 Pešaković pogađa trojku za seriju Igokee 10:0

60:69 Poeni Mićovića na kraju treće četvrtine

Četvrta četvrtina

63:69 Pašajlić trojkom vraća Igokeu na "minus šest"!

65:69 Promaša Čovića za tri Radivojević kažnjava polaganjem

Nekoliko promašaja na jednoj i drugoj strani

67:69 Robinson je položio za samo dva poena zaostatka domaćeg tima, tajm aut FMP-a

FMP promašuje, ali potom i Šibalić. Novi promašaji, pomalo i isforsiran pokušaj za tri Mićovića.

Nudi se FMP, ali Igokea ne uspjeva da dođe u egal.

67:71 Čović sa penala vodi FMP na plus četiri, potom spašava jednu loptu u odbrani

67:74 Lazarević pogađa važnu trojku

69:77 Džona Bolden igra sjajno večeras. Nova trojka za ponovo osjetnu prednost gostiju i novi tajm aut domaćih

72:77 Robinson je pogodio uz prekršaj. Amerikanac je siguran sa linije slobodnih bacanja

72:79 na 1:50 do kraja, Robinson promašuje za tri

74:81 Apić postiže poene poslije ofanzivnog skoka, Pešaković uzvraća na drugoj strani

74:84 TROJKA ČOVIĆA. Sve je gotovo, plej FMP-a postiže 36. poen