FMP protutnjao "Draženovim domom": Nova pobeda, opet dvocifrenom razlikom!

Tim iz Železnika ostaće na vrhu tabele ABA lige sa skorom 3-0, dok će Cibona bar još nedelju dana čekati na prvi trijumf.

Poslije Krke u Novom Mestu (+10) i Mega Bemaxa u Železniku (+19), izabranici Vladimira Jovanovića ostvarili su još jednu, treću sigurnu pobjedu u regionalnoj ligi 2019/20!

Cibona je željela da na svom parketu dođe do prvih bodova, ali furiozna igra "pantera" u trećoj četvrtini - nakon početne serije Zagrepčana od 7:0 - definitivno je usmjerila tok ove utakmice u pravcu pobjede gostiju.

Cibona - FMP 63:81 (16:16, 14:17, 21:24, 12:24)!

"Panteri" su razliku u odnosu na prvaka ABA iz 2014. godine napravili šutom za tri poena 8/18 (Cibona samo 3/14) i manje lošom realizacijom slobodnih bacanja.

FMP je "penale" šutirao 9/16, što nikako nije dobro, ali je mnogo bolje od 10/22 domaćih košarkaša u ovoj utakmici.

Zanimljivo je da je najviše problema sa bacanjima, pored centra Krešimira Ljubičića (2/6), imao novi plejmejker Cibone, slovenački reprezentativac Matic Rebec, prošle sezone igrač FMP. On je sa linije bacanja bio ispod granice od 50 odsto uspješnosti - 3/8.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Duop Rit sa 19 (9sk), Marko Jeremić sa 15 (trojke 4/5) i Aleksa Radanov sa 13 (9sk), dok je kod "cibosa" samo jedan igrač imao dvocifren napadački učinak, i to jedva.

Ivan Novačić ubacio je 10 poena, a Mate Vucić i Filip Bundović po osam.

Cibona - FMP 63:81
Izvor: Youtube/ABA liga jtd

Cibona je "minus tri" sa poluvremena (30:33) u trećoj deonici brzo pretvorila u vođstvo od 37:33.

Par minuta kasnije bilo je 42:39, ali u 30. minutu 49:57, nakon što su Rit, Radanov i Jeremić ubacili četiri trojke i zadali domaćinu udarac od koga nije uspeo da se oporavi.

FMP (skor 3-0) će meč 4. kola igrati tek u ponedjeljak 28. oktobra, na svom terenu protiv Igokee, dok Cibona (0-3) narednog petka gostuje u Zadru, što će biti utakmica od velikog značaja u borbi za opstanak.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.