Mega u sve težoj poziciji: Izgubila je od direktnog rivala, za pad na 1-5

Beograđani u Novom Mestu doživjeli peti neuspjeh u šest kola.

ABA liga - Krka - Mega 74:69 Izvor: MN PRESS

Trener Mege Dejan Milojević govorio je prethodnih dana da njegov tim još "nema kiks", jer je četiri poraza u ABA ligi doživio protiv favorita (Olimpija, FMP, Zvezda, Budućnost).

Ipak, večerašnji neuspjeh mogao bi da zaista zakomplikuje borbu za opstanak njegovog tima, jer je doživio poraz na parketu direktnog rivala u borbi za opstanak:

Krka - Mega 74:69 (27:21, 15:18, 20:14, 12:16)

Na taj način, beogradski tim ostao je na pretposljednjem mjestu tabele, sa skorom 1-6, dok je tim iz Novog Mesta na polovičnom učinku 3-3.

Slovenački tim ostvario je večeras drugi trijumf protiv potencijalnog konkurenta u borbi za status ABA 1 ligaša, jer je u drugom kolu savladao i Zadar u gostima, a preostale dvije pobjede ostvario je kod kuće, gdje je pala i Zvezda.

Ka veoma vrijednoj pobjedi domaćina su vodili Paolo Marineli sa 15 poena, veteran Dalibor Đapa sa 14, Glen Kouzi i Marko Jošilo sa po 12...

Iako se činilo da su se Beograđani predali mnogo prije završnice, jer su gubili dvocifrenom razlikom praktično od kraja treće do završnice četvrte četvrtine, trojka Luke Ašćerića u pretposljednjem minutu (za 72:65) "zakuvala" je finiš.

Slovenac Blaž Mesiček doveo je Megu na "minus 5" (67:72), Edin Atić potom je iskoristio dva penala za posjed zaostatka (69:72), ali potom nije "zagradio" Marka Jošila, pa je Čačanin 14 sekundi prije kraja uhvatio važan ofanzivni skok i sa "crte" ovjerio izuzetno važnu pobjedu domaćih.

Mega će narednu šansu da popravi svoju poziciju imati kod kuće, jer će u Hali sportova "Ranko Žeravica" u naredna dva kola dočekati Primorsku, pa Cibonu.

Krka: Kouzi 12 (3/10 za tri), Marineli 15, Škedelj 3, Stipančev, Đapa 14, Fifolt 4, Balažič 4, Jošilo 12, Rakićević 3, Lapornik 2, Ramljak 5, Osolnik.

Mega: Mišković 1, Atić 11, Marjanović, Ašćerić 10, Čarapić, Miljenović 5, Simonović 14, Cerovina, Macura 4, Tanasković 4, Stanić 5, Mesiček 15.

92:83

Tabela: FMP 5-1, Budućnost 5-1, Cedevita Olimpija 5-1, Primorska 4-2, Partizan 4-2, Crvena zvezda 3-2, Mornar 3-3, Krka 3-3, Igokea 1-4, Cibona 1-5, Mega 1-5, Zadar 0-6.