Jokić predvodio Denver "dabl-dablom", Dalasu džaba i Dončićev "tripl-dabl"

Autor w rs

U noći između četvrtka i petka naigrao se i Boban Marjanović - za 15 minuta na parketu upisao je 10 poena i pet skokova

Denver je stigao do osme pobjede u sezoni, pošto je slavio pred odmaćom publikom protiv Bruklin Netsa rezultatom 101:93.

Nagetsi su prelomili meč u drugom poluvremenu, nakon što su gubili 61:49.

Vodeću rolu imao je Nikola Jokić koji je ostvario "dabl-dabl" učinak. Srpski reprezentativac upisao je 18 poena (šut iz igre 8/14, za tri 2/5), imao je 10 skokova i tri asistencije za 28 minuta provedenih na terenu.

Velike zasluge za trijumf idu i Polu Milsapu koji je takođe postigao 18 poena uz devet skokova, dok je Vil Barton završio duel sa 17 pogodaka, šest uhvaćenih lopti i četiri asistencije.

Kod Bruklina (skor 4-7), čak trojica igrača zabilježila su po 17 poena - Džeret Alen, uz 10 skokova, Kajri Irving i još devet asistencija, i Spenser Dinvidi.

Jokić 18 poena, 10 skokova protiv Bruklina
Izvor: Youtube/ Z. Highlights

Dalas je u Njujorku vodio žestoku borbu sa domaćim Niksima, ali je u neizvješnoj završnici ostao bez pobjede - 103:106.

Luka Dončić je u poraženom timu prikazao još jednu impresivnu partiju. Zabilježio je "tripl-dabl" - 33 poena, 10 skokova i 11 asistencija, uz po tri osvojene i izgubljene lopte i blokadu.

Odličan u poraženom timu bio je i Kristaps Porzingis sa 20 poena i 11 skokova, ali to Mevsima nije bilo dovoljno da izbegnu peti poraz u sezoni, uz šest pobjeda.

Boban Marjanović dobio je protiv Njujorka nešto veću minutažu, na terenu je proveo gotovo 15 minuta i dobro je iskoristio tu priliku. Upisao je 10 poena (šut iz igre 4/7, imao pet skokova, uz asistenciju i jednu izgubljenu loptu.

Marjanović 10 poena, 5 skokova protiv Njujorka
Izvor: Youtube/Z. Highlights

Kod Njujorka, koji je drugi put bio bolji od Dalasa, najbolji je bio Markus Moris sa 20 poena.

Milvoki je odneo pobjedu protiv Čikaga (124:115) i to najviše zahvaljujući Janisu Adetokunbu koji je prikazao odličnu partiju.

Postigao je 38 poena, imao 16 skokova, četiri asistencije, tri ukradene, pet izgubljenih lopti i blokadu za osmi trijumf Baksa ove sezone.