Poraz Sakramenta bez Bogdana, malo i Bjeličinih 17 poena

Autori mondo.rs Autori Tanjug

Minesota zadržala Dončića na "samo" 22 poena, ali uzalud.

Košarakši Portlanda pobijedili su Sakramento 127:116 nanijevši im 12. poraz od početka sezone (uz osam pobjeda).

Do devetog trijumfa Blejzerse su predvodili Si Džej Mekolum sa 33 poena, Demijan Lilard sa 24 i 10 asistencija, Hasan Vajtsajd je ostvario "dabl-dabl" od 22 poena i 16 skokova, dok je Karmelo Entoni ubacio 20 koševa.

Reprezentativac Srbije, Nemanja Bjelica, odigrao je solidnu rolu u porazu Kingsa. Za 27 minuta ubacio je 17 poena (7/15 šut iz igre), uhvatio sedam lopti, četiri puta je asistirao i zabilježio dvije blokade.

Bogdan Bogdanović nije igrao zbog povrede koljena, ali još nije poznato da li je preskočio samo ovaj duel ili će dodatno odsustvovati sa terena.

Najefikasniji igrač gostujućeg tima bio je Ričaun Holms sa 28 poena i 10 skokova. Ispratio ga je Badi Hild sa 23 poena i po sedam skokova i asistencija.

Portland - Sakramento 127:116
Izvor: YouTube/Motion Station

Čikago je na svom parketu slavio protiv Memfisa 106:99, a Marko Gudurić u poraženom sastavu odigrao je pet minuta što je bilo dovoljno da postigne samo dva poena.

Zek Lavin bio je najbolji u ekipi Bulsa sa 25 poena i šest skokova, dok Memfisu nije pomogla odlična partija Jonasa Valančijunsa od 32 poena i 13 skokova da izbjegne 15. poraz.

Novu pobjedu, 15. u 21. meču, upisao je Dalas, koji je bio bolji od Minesote 121:114.

Gosti su uspjeli da zaustave Luku Dončića na "samo" 22 poena, uz sedam skokova i šest asistencija, ali je i to "mamuzama" bilo dovoljno, uz raspoloženog Dvajta Pauela (24 poena i pet skokova).

Boban Marjanović ponovo nije dobio priliku, a na drugoj strani prednjačio je Karl Entoni Tauns sa 26 poena, sedam dodavanja i 10 skokova, dok je isti košgeterski učinak imao je Endrju Vigins.