Jokić "prizemljio" lidera Zapada za istoriju Denvera: Najbolji start ikada!

Nova maestralna partija srpskog centra koji u decembru igra briljantno...

Velika pobeda Denvera u "Stejpls centru"!

Gledali smo napeto poluvreme u kom su se dva tima smenjivala u vođstvu, da bi Nagetsi polako počeli da se "odlepljuju" u trećoj četvrtini, a onda su ostvarili ubedljiv trijumf koji se sigurno "žuljati" aktuelnog lidera Zapadne konferencije: Lejkersi - Denver 104:128!

Istina, bili su bez Lebrona Džejmsa, izgubili su taman njegovim "prosekom", ali i dalje...

U revanšu Lejkersima za poraz početkom meseca istakao se Pol Milsap, koji je za samo 20 minuta na terenu ubacio 21 poen, dok je drugi strelac tima bio Gari Heris sa 19.

Tu dolazimo do Nikole Jokića kome je za 18 poena, šest skokova i pet asistencija bilo dovoljno samo 27 minuta, a vredi istaći da je najveći deo svog učinka zabeležio u prvoj deonici, kada su Nagetsi imali dosta problema u napadu.

Dvocifreni su bili još i Malik Bizli (16), Vil Barton (14) i Mejson Plamli (10), dok je kod Lejkersa očekivano najviše vukao Entoni Dejvis (32 poena, 11 skokova) - dok je mogao!

Lejkersi nisu uspeli da nadoknade izostanak "Kinga" (a i ko bi mogao?), tako da su doživeli šesti poraz u sezoni (24-6), ali i dalje su prvoplasirani na tabeli Zapada i to baš ispred Denvera (20-8), koji je doduše odigrao dva meča manje od njih.

Ovo je ujedno i njihov najbolji start u istoriji franšize...

Ni drugi tim iz "El Eja" nije imao sreće večeras pošto su Klipersi poraženi na gostovanju Oklahomi (118:112), a ponovo su nastupili bez najveće zvezde Kavaja Lenarda.

Ovo je ipak trebalo da bude veče Pola Džordža, koji se vratio na parket bivšeg kluba, ali je sve vreme delovalo kao da igra u grču i utakmicu je završio sa 18 poena (6/17 iz igre), dok je na drugoj strani briljirao Šaj Gildžs-Aleksander (32 poena).