Jokić "gospodario", Sakramentu malo i Bogdanovih 22

Denver upisao trijumf protiv Memfisa, bez Marka Gudurića. Bogdanović i Bjelica zapaženi u porazu Kingsa

Denver je pred svojom publikom savladao Memfis rezultatom 119:110 i zabeležio 22. trijumf ove sezone, odnosno osmi na poslednjih devet mečeva.

Nagitse je predvodio Nikola Jokić, koji je ostvario "tripl-dabl", rekord sezone - 31 poen (šut iz igre 12/19, šut za tri poena 2/5), uz po 10 skokova i asistencija.

Nikola Jokić 31 poen, 10 skokova, 10 asistencija protiv Memfisa
Izvor: Youtube/NBA

Domaći tim stekao je prednost već u prvoj četvrtini, kada su gosti igrali kao da su im "vezane ruke". Naime, Memfis je postigao samo 11 poena za 13 minuta, što su u Denveru iskoristili da se rezultatski "odlepe". Ispostavilo se da je tada stečena neophodna zaliha, jer su Grizliji kako je meč odmicao bili sve efikasniji.

"U prvoj četvrtini postigli su samo 11 poena, a u poslednjoj 42. To je ogromna razlika. Morali smo biti koncentrisani na finiš poluvremena, četvrtina, na zatvaranje utakmice", naveo je srpski centar posle 35. "tripl-dabla" u karijeri.

Uz Jokića, u timu Denvera istakli su se i Vil Barton sa 20 poena, dok su Mejson Plamli i Džamal Marej doprineli pobedi sa po 15 pogodaka.

Kod Memfisa (skor 12-21), u čijim redovima nije zaigrao Marko Gudurić, najefikasniji su bili Džeren Džekson sa 20 poena, Deantoni Melton sa 17, dok je Jonas Valančiunas upisao 14 uz 10 skokova.

Zapažene partije imali su i srpski reprezentativci u redovima Sakramenta, iako je njihov tim poražen prethodne noći od Finiksa kod kuće - 110:112.

Bogdan Bogdanović bio je izuzetno nadahnut i najbolji u redovima Kingsa sa 22 poena (šut iz igre 8/12, šut za tri poena 5/7), upisao je četiri skoka, tri asistencije, uz četiri izgubljene lopte za gotovo 32 minuta igre, ali je to bilo nedovoljno za trijumf Kingsa.

Bogdan Bogdanović 22 poena protiv Finiksa
Izvor: Youtube/DownToBuck

Uspeli su domaći u drugom poluvremenu da sustignu 14 poena zaostatka, stignu i do šuta za pobedu, ali Herison Barns nije bio precizan.

Nemanja Bjelica je u 20. porazu Kingsa ove sezone zabeležio 11 poena (šut iz igre 4/12, šut za tri poena 2/4), imao je šest skokova, četiri asistencije, dve izgubljene lopte, uz ukradenu i blokadu.

Badi Hild je kod domaćina ubacio 23, a Herison Barns 21, uz 10 skokova.

Finiks su na drugoj strani predvodili Kevin Buker sa 32 pogotka i 10 asistencija, dok je Keli Ubre Džunior učestvovao u 12. pobedi Finiksa ove sezone sa 20 poena i 16 skokova. Dario Šarić za 21 minut na terenu nije uspeo da se upiše u strelce, ostvarivši katastrofalan šut iz igre 0/7.