Valensija odbila napad Panatiniakosa u sjajnom meču

Važna pobeda Valensije, učvrstila se u Top 8

Valensija-se-odbranila-od-naleta-Panatinaikos-11-pobeda-Top-8-Evroliga Izvor: MN PRESS

Sjajna utakmica u Valensiji! Domaćin je vodio skoro sve vreme, na kraju je strepeo, ali je uspeo da pobedi Panatinaikos 94:87 (27:25, 28:20, 25:19, 14:23).

Ovo je Valensiji 11. pobeda u 22 kola, koliko ima i Armani nakon sjajnog preokreta u četvrtak, dok Panatinaikos ima 13. Ispod "crte", odnosno osmog mesta je Fenerbahče sa 10 pobeda, a posle toga sledeCrvena zvezda, Olimpijakos i Himki sa po devet.

Valensija večeras nije vodila u samo tri poseda u prvoj četvrtini, posle čega je preuzela vođstvo i kontrolisala meč do dramatične završnice.

Uspeo je Panatinaikos da se vrati posle 16 poena zaostatka na početku poslednje četvrtine i u tom delu igre je u dva navrata dolazio na samo poen zaostatka, u jednom od tih trenutaka mogao je da izjednači, ali je Dešon Tomas promašio bacanje.

Meč je rešio, a ko drugi nego Bojan Dubljević, koji je pri rezultatu 88:87 postigao koš uz dodatno bacanje. On je bacanje promašio, ali je odmah uhvatio loptu i asistirao Alberto Abaldeu za 92:87, 45 sekundi do kraja.

Posle toga je Džimer Fredet promašio trojku, a Abalde je zakucao za 94:87, 10 sekundi pre kraja.

Pobednik je tada bio rešen, ali Valensija nije uspela da sustigne 11 poena zaostatka, koliko je izgubila u prvom meču.

Dubljević je meč završio sa 19 poena i sedam skokova, dok je Kino Kolom završio utakmicu sa 14 poena i šest asistencija. Vanja Marinković je završio utakmicu sa četiri postignuta poena.

Panatinaikosu nije bio dovoljan sjajni Nik Kalates, koji je meč završio sa 22 poena, 10 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, kao ni Tajris Rajs sa 21 poenom.

Ostale rezultate 22. kola i tabelu pogledajte OVDE.