Istorijski poraz Panatinaikosa: U Željkovo vreme ovo nije bilo moguće!

Preubedljiv poraz potpisao je Obradovićev asistent iz zlatne ere "zelenih".

Panatinaikos-CSKA-31-razlike-66-97-istorijski-poraz-u-OAKA-dvorani-VIDEO Izvor: MN PRESS

U duelu šestostrukog i osmostrukog šampiona Evrope u košarci: 31 razlike!

Košarkaši Panatinaikosa doživeli su istorijski poraz u dvorani "OAKA", koja se i dalje miri sa realnošću u eri posle Željka Obradovića.

Dimitris Itudis, Obradovićev dogogodišnji asistent iz zlatne ere ovekovečene sa pet titula prvaka kontinenta, potpisao je jedan od najubedljivijih poraza u istoriji "zelenih": Panatinaikos - CSKA Moskva 66:97 (22:32, 16:16, 13:17, 15:32).

Panatinaikos: Tomas 12, 2 sk, Kalates 10, 3 sk, 7 as, Papapetru 9, 6 sk, 2 as, Mitroglu 9, 2 sk...

CSKA: Hilijard 21, 4 sk, Džejms 18, 4 sk, 5 as, Hajns 13, 8 sk, 3 as, Sent-Ros 11, 3 sk, 3 as, Vojtman 10, 5 sk, Kufoas 10, 4 sk, 2 as...

Šesti poraz u poslednjih sedam evroligaških mečeva za ekipu trenera Rika Pitina najavljen je serijom 3:15 kojom su gosti iz Moskve stekli deset poena razlike pred start druge četvrtine (22:32).

Bez obzira na to što PAO u narednih 23 minuta igre nije uspevao da umanji zaostatak, naprotiv, on je iznosio i 31:46 u drugoj, odnosno 39:57 u trećoj četvrtini, navijači nisu očekivali da će kućama otići posle najubedljivijeg evroligaškog poraza ekipe u istoriji.

U Atini i van nje.

KALATES RAZDVOJIO DVE LEGENDE GRČKE KOŠARKE

Novom serijom 2:13, ovog puta za 58:89, "armejci" su dodatno upropastili veče Niku Kalatesu koji se popeo na drugo mesto večne liste asistenata Evrolige (1.260).

Kalates je večeras pretekao mentora i lidera zlatne generacije igrača Panatinaikosa, Dimitrisa Dijamantidisa (1.255). Ispred njega ostala je još jedna legenda grčke košarke, ne baš i legenda Panatinaikosa, Vasilis Spanulis (1.516).

Serhio Rodrigez iz Milana ostao je na četvrtom (1.235), a Tomas Ertel iz Barselone na petom mestu (1.187).