Lučić i Trinkijeri se ne šale: Veliki preokret za pobjedu nad Fenerbahčeom, trećoj u nizu

Autor Pavle Knežević

Nevjerovatan preokretan Bavaraca, odličan reprezentativac srbije

Evroliga 4. kolo Fenerbahče Bajern 71 75 Izvor: MN PRESS

Bajern Minhen je u seriji! Andrea Trinkijeri, Vladimir Lučić i društvo pobijedili su u gostima Fenerbahče i ostvarili treću uzastopnu pobjedu u Evroligi, i to odmah nakon trijumfa nad Makabijem u Tel Avivu.

Da stvar bude još bolja po njih, Bajern u prvom poluvremenu kao da nije postojao, gubio je 21 razlike, ali je u drugoj zaigrao mnogo bolje, preokrenuo i na kraju slavio 75:71 (9:28, 16:17, 23:13, 27:13).

Ovo je Fenerbahčeu i Igoru Kokoškovu bio drugi uzastopni poraz kod kuće, nakon onog od CSKA.

No, priča večeri je svakako preokret, da ekipa koja je u prvom poluvremenu bila nokautirana uspjela da se vrati i pobijedi. Vodio je Fener 25:5 i 28:7, a na poluvremenu je vodio 45:25. Djelovalo je da je meč već tad riješen, ali Bajern je imao drugačije planove.

Trinkijeri je uspio da probudi svoj tim, tako da je prednost Fenera u drugom poluvremenu počela da se topi. Do kraja treće četvrtine bilo je samo 10 razlike, a nedugo poslije sredine posljednje četvrtine je prešao u vođstvo!

Dramatični meč riješen je u posljednjem minutu, kada je Boldvin dao trojku za vođstvo Bajerna 70:68. Poslije toga je ukrao loptu Lorenzu Braunu, a bivši plejmejker Zvezde je napravio nesportski faul na Lučiću, koji je pogodio jedno od dva bacanja, ali poslije toga više nije bilo povratka.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Lučić sa 18 poena i pet skokova. Renolds je postigao 17, Šiško 11,a Đedović 10.

Jan Veseli je bio najefikasniji na meču sa 25 poena i osam skokova, dok je Nando De Kolo postigao 18.