Novak i u Londonu razmišlja o domovini: Pričao o najvažnijem takmičenju na kome Srbiji želi da donese zlato!

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Novak Đoković je stigao na završni masters sezone u Parizu.

Novak Đoković želi zlatnu medalju na Olimpijskim igrama Izvor: Tanjug/AP Photo/Steve Christo

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković će završiti ovu godinu kao prvi reket svijeta, a na zasluženi odmor ide tek nakon odigranog mastersa u Londonu.

On je stigao u Britaniju gdje će probati da šesti put osvoji ovaj turnir, a priznao je da mu je nedostajalo da igra tenis u tom gradu.

"Nedostajalo mi je da dođem u London za Vimbldon. Ovdje sam imao mnogo uspjeha u posljednjih 11 godina, bilo je dosta uzbudljivih mečeva sa Rodžerom i Rafom", počeo je Novak.

Odmah potom osvrnuo se na Olimpijske igre. To je jedan od rijetkih turnira koje Đoković nije osvajao. U 2019. je čak ubacuo Tokio u svoj raspored kako bi se pripremio, pošto je više puta isticao da mu je osvajanje zlata za Srbiju jedan od najvećih prioriteta u karijeri.

"Ima još dosta vremena, nadam se da će biti publike na Olimpijskim igrama. Planiram da nastupam i radujem se igranju tamo", naglasio je srpski teniser.

Novak je osvojio jednu medalju na OI i to sada već davne 2008. godine kada je uzeo bronzu. Na prethodnom takmičenju je šokantno izgubio od Del Potra na startu, ali je to bio plod njegove nezaliječene povrede.

Sada ostaje da se nadamo samo da će biti zdrav za naredne Olimpijske igre, a za igru kako sada stvari stoje nema brige.