Andrea je vicešampiona Evrope: Tri medalje za tri nedjelje - bravo!

Svaka čast!

Džudo Andrea Stojadinov prvenstvo Evrope srebrna medalja Izvor: MN PRESS

Mlada srpska džudistkinja Andrea Stojadinov osvojila je srebrnu medalju na Šampionatu Evrope u Pragu u kategoriji do 48 kilograma.

Stojadinov je za samo tri nedjelje napravila svojevrstan podvig osvajanjem tri evropske medalje.

Poslije šampionske titule osvojene u juniorskoj konkurenciji, kao i bronze za mlađe seniore (oba takmičenja održana u Poreču) popela se na pobjedničko postolje u Pragu.

"Još uvijek nisam svjesna uspjeha od danas. U mjesec dana uopšte imati tri evropska prvenstva je mnogo, a tek osvojiti medalje na sva tri. Naravno ova ima posebnu težinu za mene. Kao izlazna godina juniora, da se okitim titulom vicešampiona Evrope za seniore, sama pomisao mi je bajkovita, a evo sada je realnost. Nemam riječi za ovo danas. Isplatio se rad svih ovih godina, posebno u ovoj 2020. koja je za nas džudiste bila jako teška. Sada mogu malko opuštenije da uđem u seniorsku konkurenciju, znajući da mi jeste mjesto među tim djevojkama i da sa još malo truda i rada zaista mogu da ostvarim svoje snove", izjavila je Stojadinov.

Na korak od medalje bili su i Marica Perišić (do 57 kg) i Strahinja Bunčić (do 66 kg) koji su na ovom takmičenju ostvarili plasman na peto mjesto i osvojili vrijedne bodove za Tokio.