Lana Pudar nastavila sa dominacijom: Mostarka prva u svojoj kvalifikacionoj grupi - danas pliva za medalju!

Autor Haris Krhalić

Sjajna trka Lane Pudar.

Lana Pudar Svjetski kup kvalifikacije Izvor: Instagram/Lana Pudar

Najbolja bh. plivačica, Lana Pudar zauzela je prvo mjesto u svojoj kvalifikacionoj grupi na Svjetskom kupu u malim bazenima koje se održava u Berlinu.

Mostarka je dionicu od 200 metara (stil delfin) isplivala u vremenu 2:09.69, a samo je na prvom okretu bila u zaostatku od devet stotinki nakon čega je prešla u vođstvo koje je do kraja trke samo povećavala.

Drugu poziciju je osvojila Amina Kajtaz, plivačica iz Mostara koja nastupa pod zastavom Hrvatske. Ona je ostvarila vrijeme 2:10.41. Treće mjesto osvojila je Keina Luis Makines iz Velike Britanije.

Lana Pudar Svjetski kup Berlin 200 metara kvalifikacije
Izvor: Youtube/Svjetsko a nase Lana Pudar

Finale u ovoj disciplini je na rasporedu večeras od 19.36 časova.

Naša druga plivačica, Iman Avdić je danas nastupila u kvalifikacijama na 400 metara slobodnim stilom i zauzela drugo mjesto. Ipak, djevojke u ostalim kvalifikacionim grupama su bile brže od Iman, te ona nije ostvarila plasman u finale koje je na rasporedu večeras u 19:03 časova.

Treba dodati kako će Avdić danas od 12.10 časova plivati i u disciplini 100 metara mješovito.