Nema kraja SENZACIJAMA u Melburnu - eliminisana DRUGA TENISERKA PLANETE!

Tunišanka Uns Džabir završila je nastup na prvom grend slemu u 2023. godini.

uns džabir ispala na australijan openu Izvor: EPA/LUKAS COCH/AAP

Još je rana faza Australijan opena, a takmičenje je već završio veliki broj favorita za trofej.

U muškoj konkurenciji već eliminisana prva dva nosioca (Rafael Nadal i Kasper Rud), te Saša Zverev, Tejlor Fric... čime se Novaku Đokoviću (ukoliko nastavi turnir zbog povrede) "otvorio" žrijeb, dok je kod dama ovog četvrtka eliminisana druga teniserka planete Uns Džabir!

Tunišanka je rezultatom 2:1 u setovima poražena od Čehinje Markete Vondroušove, koja je Otvoreno prvenstvo Australije dočekala kao 86. teniserka svijeta!

Čehinja je trijumfovala nakon sat i 43 minuta, a u drugom i šestom gemu prvog seta je oduzela servis protivnici i povela u meču.

Džabir je uzvratila u nastavku, povela je u drugom setu sa 4:1, ali je Čehinja uspjela da vrati brejk i izjednači na 5:5. Druga teniserka svijeta je poslije toga osvojila gem na svoj servis, a u 12. gemu napravila brejk i izjednačila u meču.

Vondroušova je dominirala u odlučujućem setu, prepustila je protivnici samo jedan gem i plasirala se u treće kolo, gdje će igrati protiv sunarodnice, 17-godišnje Linde Fruhvirtove, koja zauzima 82. mjesto na WTA listi.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!