Đoković dobio poziv za ČELENDŽER?! Osvojio turnir sa 18 godina, sad ga ponovo zovu: I dalje imamo tvoj trofej!

Najbolji reket planete dobio je poziv da nastupi na turniru koji je osvojio neposredno pred 18. rođendan.

đoković dobio poziv za čelendžer  Izvor: Profimedia

Bliže se masters turniri u Indijan Velsu i Majamiju na kojima neće biti najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića.

Zbog restrikcija i protokola u vezi sa vakcinacijom protiv korona virusa, prvi reket svijeta se neće naći na dva američka turnira iz serije 1000, a činjenicu da Đokovića neće biti na Floridi pokušali su da iskoriste – organizatori čelendžera u Sanremu!

Naime, turnir u ovom gradu igraće se po prvi put za 125 ATP poena, a trajaće od 27. marta do 2. aprila, baš u danima kada se igra masters u Majamiju.

Đoković je na početku karijere, u maju 2005. godine, tek nekoliko dana prije 18. rođendana osvojio ovaj turnir savladavši Frančeska Aldija, a skoro 18 godina kasnije na Instagram stranici turnira je osvanula poruka "Nole dođi u Sanremo".

Izvor: Screenshot

"Imamo pozivnicu za tebe, dođi na Sanremo tenis kup! Radujemo se mogućnosti da te gledamo od 26. marta na turniru koji si osvojio prije 18 godina a po prvi put će ovo biti turnir iz serije 125. I dalje imamo tvoj trofej, čekamo da ti ga uručimo uz nadu da ćemo te ponovo vidjeti da igraš na našim terenima", napisali su organizatori ovog čelendžera.

Đokovića, inače, vežu lijepe stvari za ove predjele. Tako je četiri godine prije osvajanja ovog čelendžera na istom mjestu osvojio Evropsko prvenstvo za tenisere do 14 godina, a početkom seniorske karijere je trenirao i u akademiji svog bivšeg trenera Rikarda Pjatija, koja se nalazi u neposrednoj blizini Sanrema.

Novak Đoković je ovog ponedjeljka, inače, počeo 380. nedjelju na ATP listi, čime je dodatno popravio apsolutni rekord u svijetu tenisa.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!