BJELORUSKA TENISERKA IZGUBILA, A KRALJEVSKA PORODICA SE RADUJE: Tunižanka bolja od Arine Sabalenko

Arina Sabalenka nije prošla u finale Vimbldona. Marketa Vondrušova i Ons Žaber boriće se za titulu.

Sabalenka poražena u polufinalu Vimbldona Izvor: Profimedia

Arina Sabalenka neće igrati u finalu Vimbldona. Izgubila je od Ons Žaber (Tunis) sa 6:7 (5:7), 6:4, 6:2 i ostala bez prvog finala na londonskoj travi, već će tamo igrati Žaber i Marketa Vondrušova. Uz sve to propustila je šansu da preuzme prvo mjesto na WTA listi jer je plasmanom u finale mogla da pretekne Igu Švjontek (Poljska). Ovome se posebno raduje kraljevska porodica.

Naime, britanski mediji pisali su već da je postojala šansa da joj princeza od Velsa Kejt Midlton ne uruči pehar, da je osvojila turnir. Razlog je ratno stanje u Ukrajini i cela politička situacija i to je nešto što je za kraljevsku porodicu moglo da bude problematično. Zbog toga je pobjeda Žaber i te kako olakšala posao i njima.

Mnogi su bjelorusku teniserku izbjegavali u Londonu, nešto slično kao i u Parizu zbog čega je plakala. Jedino je Novak Đoković bio uz nju sve vrijeme, što se videlo više puta tokom turnira. Uglavnom na treninzima, a Arina je poručila da je "Nole divna osoba i da u svakom trenutku može da ga pita za savjet i pomoć".