Pogledajte kako su bh. hokejaši savladali Sjevernu Koreju i osvojili prvo mjesto (VIDEO)

Kakav meč u Skenderiji, zaista nevjerovatna prilika i pobjeda za konačni trofej i odlazak u viši rang.

Hokejaši BiH osvojili zlatnu medalju pobjedom nad Sjevernom Korejom Izvor: Youtube/Hokejaški savez Bosne i Hercegovine

Nevjerovatan meč odigran je u sarajevskoj Skenderiji gdje je Bosna i Hercegovina osvojila zlato na Svjetskom prvenstvu u hokeju pobjedom nad Sjevernom Korejom. Da, dobro ste pročitali!  Ipak, u pitanju je bio meč treće divizije grupe B u kome je tim Bosne i Hercegovine pobijedio Korejance 4:2 i tako došao do odličja i plasmana u viši rang.

Poveli su gosti golom Honga u drugom minutu, zatim je Niko Gaković u 12. izjednačio za 1:1, a Sjeverna Koreja je ponovnim pogotkom Honga povela 2:1. Dino Čorbalija je u 38. minutu izjednačio, Andreas Andrijašević je u narednom napadu pogodio za 3;2 i na kraju je Deni Mišikić postavio kočanih 4;2.

Bosna i Hercegovina je na kraju uzela prvo mjesto sa 13 bodova, Sjeverna Koreja je druga sa 12, Hong Kong ima 11, Filipini su osvojili 6, Singapur 3, a Iran je ostao bez bodova. BIH je savladala Iran 3:0, Filipine 6:3, Singapur 9:2, a jedini poraz su doživjeli protiv Hong Konga 4:3 nakon produžetka.