Žrijeb za prva dva kola obaviće se 15. jula.
Evropska rukometna federacija objavila je spisak učesnika Evropskog kupa za sezonu 2025-2026.
Bosnu i Hercegovinu će predstavljati pet klubova, a među njima je i Izviđač, koji je u prošloj sezoni bio najprijatnije iznenađenje takmičenja. Ljubušaci su stigli do polufinala, u kojem su poraženi od atinskog AEK-a.
"Skauti" će takmičenje početi od drugog kola, koje se igra 11. i 12. odnosno 18. i 19. oktobra.
Žrijeb će biti obavljen 15. jula, a aktuelni prvak BiH imaće status nosioca prilikom žrijeba.
Od iste faze takmičenja, ali uz nepovlašten status, kreću Konjuh i Leotar, kojima će se na listi nenosilaca, uz već poznatog 21 protivnika, pridružiti još devet pobjednika prvog kola.
Premijerna runda, za koju će žrijeb takođe biti obavljen 15. jula, igra se 6. i 7. odnosno 13. i 14. septembra.
U ovoj fazi igraće preostala dva predstavnika BiH, Vogošća i Sloga Doboj, koji će se naći u odvojenim "šeširima". Vogošćani, naime, imaju status nosioca, a Dobojlije ne, tako da je bh. derbi moguć već na početku.
Kompletan spisak učesnika u Evropskom kupu u novoj sezoni pogledajte ovdje.
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!
(mondo.ba)