Olivu tri gema, Džumhuru tri seta!

Argentinac nije imao šanse protiv vrlo raspoloženog bh. tenisera.

Damir Džumhur "počistio" je Renca Oliva u prvom kolu Vimlbdona - 6:2, 6:0, 6:1!

Samo tri gema osvojio je Argentinac u meču koji je trajao sat i petnaest minuta.

Bh. teniser je odmh na startu prvog seta napravio brejk, ali je Argentinac uzvratio ribrejkom.

Džumhur je novim brejkom poveo 3:2, a onda uzeo naredna tri seta za 6:2 i osvajanje prvog seta.

Drugi set završen je ekspresno poslije sjajne igre bh. tenisera koji protivniku nije dozvolio niti jedan gem. Džumhur je napravio tri brejka i bio siguran na svoj servis za 6:0 u drugom setu.

Treći set nastavljen je u istom ritmu, a Olivo je uspio tek da uzme svoj servis i smanji na 4:1, međutim Džumhur je osvojio svoj servis, a zatim napravio novi brejk za 6:1 i pobjedu u prvom kolu.

Džumhur će u drugom kolu  igrati protiv Aljaža Bedenea koji je sa 3:2 u setovima savladao Ivu Karlovića. Prva četiri seta riješena su u taj-brejku pošto nije bilo brejka, a onda je Bedene posljednji set dobio sa 8:6 u gemovima i plasirao se u drugo kolo.