Borac ugasio "Svjetlost" u Litvaniji!

Rukometaši Borca m:tel sa ubjedljivih 29:16 savladali Švijesu i jednom nogom zakoračili u četvrtfinale EHF Čelendž Kupa.

UŽIVO: Švijesa - Borac m:tel EHF Čelendž kup osmina finala prva utakmica Litvanija Vilnjus Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Rukometaši banjalučkog Borca m:tel sa 13 golova prednosti vraćaju se iz Litvanije, pošto su u meču osmine finala EHF Čelendž kupa savladali Švijesu rezultatom 29:16.

Sa dozom opreza otišli su Banjalučani u Vilnjus, ali je nakon prvih 60 minuta ovog dvomeča jasno da će revanš u banjalučkom Boriku biti puka formalnost.

Ekipa Mirka Mikića u potpunosti je nadigrala Švijesu ("Svjetlost") na njenom parketu i zasluženo slavila rezultatom 29:16.

Svih 60 minuta Borac je dominirao, a domaći rukometaši samo jednom bili su u vođstvu, i to na startu meča - bilo je 1:0.

Golman Bojan Ljubišić od samog početka krenuo je da teroriše protivničke igrače i zahvaljujući njegovim odbranama Borac je malo po malo povećavao prednost do isteka 30 minuta i vođstva 12:8, a popularni Hans poluvrijeme je završio sa deset uspješnih odbrana.

Golom Nježića iz sedmerca Borac je na startu drugog dijela stigao na "plus pet", a onda malo zastao, što su Litvanci iskoristili da se približe.

Međutim, u odlučujućim trenucima promašili su čistu kontru kojom su mogli da dođu na samo gol zaostatka i nakon toga uslijedila je žestoka kazna.

Tajm-aut Mikića, pozvan prije ovog promašaja, bio je okidač i Borac je krenuo u novu seriju, a kada je Ljubišić odbranio još jedan sedmerac slavlje je moglo da krene, iako je tada bilo tek 18:13.

Ekipa Šviese nije imala rješenja za mnogo iskusniu i kvalitetnu ekipu Borca, koja je serijom 6:0 stigla na 24:13, poslije golova Mijatovaića i Nježića.

"Borčeva mašina" nije imala milosti i utišala je malobrojne navijače u univerzitetskoj dvorani u Vilnjusu, pa se nekadašnji šampion Evrope vraća iz Litvanije sa ogromnom prednošću - 29:16.

Šest golvoa postigao je Daničić, Savić je dao gol manje, a maestralan je bio golman Ljubišić sa 18 odbrana, od čega tri sedmerca, te je uspio da se upiše i u strijelce.

Kod Litvanaca najefikasniji bio Drabavičius sa šest pogodaka, a Ugianskih je postigao četiri.

TOK MEČA:

16:29 Ponovo je 13 razlike poslije gola Bubića.

16:28 Smanjio je Rasakevičius, nešto više od dvije minute do kraja

15:28 Kontra Borca koju završava Mijatović

15:27 Daničić lijepim prodorom uzvraća poslije gola Antonovičiusa

14:26 Odbrana iz golmanskog prostora, Lukić pogađa iz sedmerca

14:25 Rađenović je povisio. Nakon toga par napada bez gola na jednoj i drugoj strani.

14:24 Drabavičius smanjuje na deset razlike

13:24 Mijatović, pa ponovo Nježić, biće ovo ubjedljiva pobjeda Borca

13:22 Dva vezana gola Nježića. Šviesa je u potpunosti nadigrana

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

13:20 Unčanin je pogodio iz kontre za maksimalnu prednost Banjalučana

13:19 Mijatović se upisao u strijelce

Daničić je isključen, ali Ljubišić brani sedmerac.

13:18 Antonovičius je smanjio

12:18 Novi gol Daničića, Litvanci su tražili tajm-aut

12:17 Borac je na "plus pet" nakon gola Daničića

12:16 Pokušali su Litvanci bez golmana da igrom "šest na šest" dođu do gola, ali nisu uspjeli, a Ljubišić ih je kaznio pogotkom sa svog gola

12:15 Poslije nekoliko minuta bez gola konačno pogađa Savić. Borac je sa igračem više poslije isključenja Ugianskisa

Imao je Borac sreće sada. Šviesa je promašila čistu kontru kojom je mogla da dođe na samo gol zaostatka. Trener Borca Mirko Mikić pozvao je tajm-aut.

12:14 Litvanci su žestoko kaznili promašaje crveno-plavih sa dve brze kontre. Drabavičius i Ugianskis su prepolovili prednost Borca

10:14 Iskusni Unčanin uzvratio je i spriječio da se serija domaćih poveća

10:13 Odbranio je Ljubišić zicer poslije kontre, ali lopta se od okvira gola odbila do Svilpe koji je smanjio prednost Borca na tri gola razlike

9:13 Ugianskis uz malo sreće pogađa

8:13 Nježić je pogodio iz sedmerca

Počelo je drugo poluvrijeme, Borac u napadu

Kraj prvog poluvremena

8:12 Savić je zaradio isključenje pet sekundi prije kraja prvog poluvremena, a Šviesa smanjila iz sedmerca pred odlazak na odmor

7:12 Šešić pogađa

7:11 Savić se odlično snašao i pokupio loptu praktično u šest metara i u vazduhu šutirao, ali uzvratio je Drabavičius novim golom na drugoj strani

6:10 Nisu uspjeli crveno-plavi da realizuju tri vezana napada poslije osvojenih lopti, a onda je Drabavičius smanjio iz kontre

5:10 Jurasius prekida seriju Borca. Mikić je pozvao tajm-aut pet minuta prije kraja prvog dijela.

4:10 Presjekli su crveno-plavi napad Švijese, a Rađenović je rutinski završio kontru

4:9 Lijepa kontra i pogodak Rađenovića i trener Švijese primoran je da zove tajm-aut

4:8 Buljina i Dakić odveli su Borac na "plus četiri" deset minuta prije kraja prvog poluvremena

4:6 Igra se gol za gol, još jednom je pogodio Savić

3:5 Šešić odgovara poslije gola Ugianskisa

2:4 Savić pogađa za novih "plus dva"

Sjajna odbrana Ljubišića, skinuo je zicer poslije kontre domaćih.

0:0 Pet minuta bez golova

Nije Borac uspio da realizuje dva napada, ali ni domaći. Dva sedmerca odbranio je Ljubišić, a Borac je imao već dva isključenja, Dakić i Daničić morali su na klupu.