Častan poraz i oproštaj Borca m:tel od EHF kupa!

Rukometaši Borca m:tel nisu uspjeli da ostvare čudo protiv Olimpijakosa! Upisali su i poraz u banjalučkom "Boriku" 25:30 (12:12) i oprostili se od EHF kupa.

Rukomet (EHF kup): Borac - Olimpijakos, prvo kolo revanš Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Poslije pobjede Olimpijakosa u Atini (30:21), Grci su zabilježili trijumf i u banjalučkom "Boriku" u revanšu prvog kola EHF kupa.

Ma koliko su izabranici Mirka Mikića željeli da se sa "grčkim skalpom" oproste od drugog po jačini evropskog rukometnog takmičenja, u ovom trenutku su bolji, iskusniji i zreliji bili Grci od njegovog mladog tima.

Borac m:tel - Olimpijakos 25:30 (12:12)

S obzirom da ni u revanšu Borac m:tel nije mogao da računa na četvoricu pojačanja (Nemanja Vučićević, Giljerme Linares de Souza, Vukašin Rakocija i Nikola Jeremić) nakon administrativnih problema, odnosno nedobijanja licenci, bilo je jasno da Banjalučani ne mogu da stignu do iznenađenja, iako su navijači priželjkivali čudo.

Ali, ono se nije desilo, iako je ambijent u "Boriku" bio sjajan - 500 "Lešinara" nije štedjelo grla i dlanove da budu vjetar u leđa crveno-plavim rukometašima, kao i preostalih hiljadu i nekoliko stotina Banjalučana.

Ipak, u subotu uveče ni mnogo bolja odbrana ne bi imala rješenja za maestralnu partiju desnog krila Olimpijakosa Dimitriosa Cirasa, koji je bio apsolutno prvo ime utakmice sa 12 postignutih golova.

Veliki doprinos trijumfu ekipe iz Pireja dao je i Angelos Cilis sa osam pogodaka.

Najbolji u taboru Borca bio je Bojan Rađenović sa sedam golova, Goran Daničić je postigao četiri pogotka, a jedan manje Milan Dakić, kao i mlađani Luka Perić.

Kapiten crveno-plavih Đorđe Ćelić je zabilježio dva, koliko i drugi tinejdžer Luka Grahovac.

O razlozima za propuste oko licenciranja, upiranja prstom u moguće krivce, nekom drugom prilikom, ali odzvanjaju riječi trenera Mikića iz Atine: "Kao da živimo u kamenom dobu".

Nadamo se, kao i svi iskreni "borčevci" da ovakvih propusta u budućnosti neće biti!

A ona je svijetla za banjalučke crveno-plave jer su evropske utakmice iskusili najmlađi igrači poput 16-godišnjeg Luke Perića, Luke Grahovca, Siniše Dragičevića, ali i ostali golobradi mladići.

Od početka je bilo jasno da će Banjalučani "skupo prodati svoju kožu".

Na početku su poveli 3:1, Grci su potom do 12. minuta uspjeli da izjednače, ali prvi put su poveli u 18. minutu (7:6). Borac je uzvratio sa dva vezana pogotka Milana Dakića (8:7), da bi se do odlaska na odmor igralo "gol za gol" i na poluvrijeme otišlo sa "egalom" - 12:12.

Slično kao i u Atini, nastavak meča pripao je Olimpijakosu, koji je za šest-sedam minuta stekao "plus tri" (16:13), da bi reakcijom Mirka Mikića i minutom odmora, crveno-plavi tim uspio opet da stigne do izjednačenja (21:21) na 10-ak minuta do kraja.

Umorni i iscrpljeni, "borčevci" nisu mogli da se u finišu ozbiljnije suprotstave, pa je Mikić pružio priliku tinejdžerima u taboru Borca m:tel da zaigraju u evropskom takmičenju.

TOK UTAKMICE

60. minut - Kraj - 25:30.

58. minut - Šta reći, Dimitrios Ciras, recka broj 12 - 24:29.

57. minut - Borac je dao maksimum, ali iskusniji i moćniji gosti su stekli opet "plus četiri" - 24:28.

52. minut - Angelos Cilis, četvrtim golom, odveo goste na "plus dva", a u narednom napadu petim pogotkom povisio rezultat - 22:25. Čudo se neće dogoditi, Olimpijakos će proći u drugo kolo na megdan rumunskom temišvaru u narednoj rundi, ali hrabro se bori mladi tim Borca.

51. minut - Prvi sedmerac za goste i 11. pogodak Dimitriosa Cirasa - 22:23.

50. minut - Gosti su opet poveli, ali opet je uzvratio Bojan Rađenović, sedmim golom - 22:22.

49. minut - Igrač više za Borac, isključen Patrik Lemos, što je iskoristio Bojan Rađenović za izjednačenje - 21:21. Šesti pogodak Rađenovića.

47. minut - Tajm aut zatražio je grčki trener Jorgos Zaravinas.

46. minut - Serija 3:0 Borca i drugi pogodak mladog Luke Perića - 20:21. Grmi pjesma "Lešinara": "Najbolji je svi to znamo i za njega navijamo, Borac šampion, Borac šampion".

43. Igra se u ovim trenucima gol za gol, pogodio je i Luka Gragovac, ali i opet nezaustavljivo desno krilo gostiju Ciras (10. gol) - 17:21.

42. minut - Mladi 16-godišnji Luka Perić dobio je priliku u crveno-plavom dresu i odmah je pogodio - 16:19.

42. minut - Najveća prednost Olimpijakosa "plus četiri", opet sjajni Dimitrios Ciras - 15:19.

41. minut - Fantastičan meč Dimitriosa Cirasa, osmi gol za "plus tri" - 15:18. Toliko je postigao u Atini.

40. minut - Igrač više za Olimpijakos poslije drugog isključenja Đorđa Ćelića.

40. minut - Nepogrešiv s krila je Dimitrios Ciras (7. gol), ali uzvratio je Goran Daničić, četvrtim pogotkom - 15:17.

39. minut - Dvije sjajne odbrane Slađana Subotića i prilika za smanjenje prednosti gostiju, što nije iskoristio Milan Dakić pogodivši stativu, a u nastavku akcije odlično je odbrabio Matija Špikić.

38. minut - Sedmerac je pogodio Bojan Rađenović, četvrti pogodak - 14:16.

37. minut - Tri razlike za Olimpijakos - 13:16.

35. minut - Olimpijakos je sa dva pogotka stekao najveću prednost, da bi potom Borac uspio da smanji, ali su gosti ponovo stekli dva gola viška - 13:15. Ponovo je koban bio Dimitrios Ciras.

31. minut - Nastavljena je utakmica u Banjaluci.

Najbolji u taboru Borca u prvih 30 minuta bio je Bojan Rađenović i Goran Daničić sa po tri pogotka, po jedan manje upisali su Milan Dakić i Đorđe Ćelić, dok je kod grčkih rukometaša najefikasniji bio Dimitrios Ciras sa pet golova bez promašaja.

- poluvrijeme -

30. minut - Kapiten Đorđe Ćelić je pogodio za izjednačenje 12:12 pred odlazak na odmor.

30. minut - Opet višak na krilu i novo vođstvo gostiju - 11:12, tajm-aut zatražio je trener Banjalučana Mirko Mikić.

29. minut - Uzvratio je Goran Daničić za izjednačenje - 11:11, treći pogodak.

29. minut - Opet Dimitrios Ciras, peti pogodak za drugo vođstvo Olimpijakosa - 10:11.

27. minut - Isključenje za Artura Karbatskog, Bjelorusa u taboru grčkog kluba.

26. minut - Nezaustavljiv je Dimitrios Ciras za odbranu Banjalučana - 10:10.

25. minut - Peta odbrana Bojana "Hansa" Ljubišića i umalo pogodak od gola!

24. minut - Novi egal na kratko zahvaljujući Goranu Daničiću - 10:9.

21. minut - Dva minuta i za rukometaša Darmuš Alija Tinkira iz Olimpijakosa.

20. minut - Isključen je Milan Nježić, treće isključenje za crveno-plave, dok Grci nisu imali nijedno.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

20. minut - Uspjeli su Grci opet da stignu do poravnanja, ali je novom kontrom Bojan Rađenović i svojim trećim golom doveo Banjalučane do prednosti i podigao publiku na noge, a "Lešinare" do usijanja  - 9:8.

19. minut - Golman Olimpijakosa Matija Špikić je petom odbranom spriječio "plus dva" Borca.

18. minut - Prvenac Milana Dakića, a ubrzo i drugi za novo vođstvo Banjalučana - 8:7.

18. minut - Olimpijakos je sa dva brza pogotka, poslije kontranapada Dimitriosa CIrasa, prvi put stigao do prednosti u Boriku - 6:7.

16. minut - Drugi pogodak Bojana Rađenovića - opet Banjalučani imaju minimalac - 6:5.

16. minut - Vladan Đurđević, prvi pogodak Borca s krila, ali uzvraćaju gosti iz Atine. Novi egal - 5:5.

15. minut - Sjajan cepelin zaustavio je četvrtom odbranom golman Olimpijakosa.

14. minut - Angelos Cilis na drugom krilu i novo izjednačenje 4:4.

13. minut - Prvi pogodak kapitena Borca Đorđa Ćelića - 4:3.

12. minut - Višak na krilu poslije isključenja Bojana Rađenovića i drugi gol Cirasa za izjednačenje 3:3.

11. minut - Treća odbrana golmana Banjalučana, a u nastavku napada crveno-plavih mu se takođe trećom odbranom revanširao Matija Špikić, hrvatski internacionalac iz Olimpijakosa. Šutirao je s krila Vladan Đurđević.

9. minut - Dimitrios Ciras sa drugog krila pogodio (3:2), a isključenje na dva minuta zaradio Luka Knežević.

8. minut - Goran Daničić (3:1), njegov prvi gol.

7. minut - Haralampos Maljos je sa krila postigao prvi pogodak za Grke - 2:1.

6. minut - Pasivan napad gostiju iz Atine, dobra odbrana domaćina. Marko Lukić bombom sa devet metara pogodio za 2:0.

4. minut - Borac nije iskoristio sedmerac.

3. minut - Bojan Ljubišić je upisao prvu odbranu, prethodno Borac nije iskoristio prvi napad, ali jeste drugi - pogodio je Bojan Rađenović - 1:0.

1. minut - Počeo je susret u Banjaluci! Srećno crveno-plavi.

- pred revanš utakmicu u Banjaluci, podrška Banjalučanima stigla je i od RK Vogošće Poljine Hils.

- MONDO reporter javlja da se u Boriku okupilo oko 1.500 gledalaca, među kojima i četiri-pet stotina "Lešinara", koji će sigurno biti snažan vjetar u leđa izabranicima Mirka Mikića.

- revanš utakmicu sudi slovački par Andrej Budžak - Mihal Zahradnik, a delegat je Austrijanac Kristijan Kašic.

- pogledajte fotografije sa zagrijavanja u dvorani "Borik".

NAJAVA

Grčki klub je u prvom dvoboju slavio rezultatom (30:21), ali crveno-plavi su u Atini nastupili bez četvorice pojačanja (Nemanja Vučićević, Giljerme Linares de Souza, Vukašin Rakocija i Nikola Jeremić) nakon administrativnih problema, odnosno nedobijanja licence, zbog koje će propustiti i revanš utakmicu u "Boriku".

Zato je trener Banjalučana Mirko Mikić priznao u najavi revanša da bi bio zadovoljan bilo kakvom pobjedom, svjestan da je njegov oslabljeni tim, praktično sve šanse za prolaz izgubio u Atini, dok je njegov kolega sa klupe Olimpijakosa Jorgos Zaravinas naglasio da bi rado "neke igrače Borca m:tel vidio u svom timu".

Ipak, faktor koji bi mogao da "ponese" banjalučke rukometaše je dvorana "Borik" i najvatrenije pristalice "Lešinari", koji će sigurno biti veliki vjetar u leđa za Mikićevu ekipu.

A za koliko će to da bude dovoljno, saznaćemo poslije večerašnje utakmice. Mi se nadamo sportskom čudu!