Čudo se nije desilo - Srbija bez polufinala SP! Preostaje borba za OI

Holandija ipak nije dozvolila iznenađenje, sada nas čekaju mečevi odluke.

Rukometašice Srbije ostale su bez polufinala Svjetskog prvenstva u Japanu! Doduše, Srpkinjama je trebalo da se desi čudo, a znamo da se čuda rijetko dešavaju. Holandija je pobijedila Južnu Koreju sa 40:33 u posljednjem meču druge faze, što je direktno eliminisalo Srbiju.

Naravno, ovo nije kraj borbi, jer je srpskim rukometašicama sada ostao glavni cilj - plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, odnosno treće mjesto u grupi. Četvrto vodi u baraž za kvalifikacije.

Srbija od 10 sati igra sa Danskom i mora da pobijedi ako želi da zauzme treće mjesto, ali taj duel neće biti odlučujući, već će morati da se čeka duel Norveške i Njemačke, koji je na programu poslije ove utakmice.

Tu je Srpkinjama potrebno da Norveška pobijedi, a svaki drugi rezultat će Srbiji donijeti četvrto mjesto. Naravno, prvi i osnovni uslov je da se pobijedi Danska.