Rukomet Evropsko prvenstvo 3. kolo rezultati Slovenija i Austrija idu dalje

  • Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ostali sportovi

Ljubo i “zmajčeki” maksimalni, slave i Austrijanci!

Autor mondo.ba
Autor mondo.ba

Selekcije Slovenije i Austrije pobjedama u posljednjem kolu obezbijedile prolaz u narednu rundu.

Izvor: Ronald Zak/AP

Tri od tri!

Selekcija Slovenije stigla je na Evropsko prvenstvo kao “autsajder”, posebno zbog činjenice da je Ljubomir Vranješ preuzeo “zmajčeke” gotovo pred sam šampionat, ali bi u nastavku mogla da pomrsi račune favoritima.

Možda će vas zanimati

Slovenija je u utorak savladala Švajcarsku rezultatom 29:25 i sa tri pobjede u grupi definitivno obezbijedila prvo mjesto u grupi F, isped Švedske, Švajcarske i Poljske.

Šmid je sa osam golova ponovo bio najbolji u selekciji Švajcarske, ali “zmajčeki” predvođeni Zarabecom koji je postigao šest golova, uspjeli su da iskontrolišu ostatak ekipe i da dođu do velike pobjede u Geteborgu.

U posljednjem meču ove grupe domaćin Švedska igra protiv Poljske, a odgovora joj i remi za prolaz u naredni krug.

Veliki trijumf ostvarili su i Austrijanci, koji su bili bolji od Makedonije 32:28 za prvo mjesto u grupi B.

Austrijanci su zaustavili Kirila Lazarova, pa je Stoilov bio najefikasniji Makedonac sa pet golova, dok  je Veber predvodio pobjednički tim sa šest golova.

Česi će pokušati da sačuvaju drugu poziciju u duelu sa Ukrajincima, koji ipak imaju teoretske šanse za prolaz, ako savladaju Češku sa tri ili više golova razlike.

U meču bez takmičarskog značaja Francuska je savladala BIH 31:23, a Norveška i Portugal u direktnom duelu od 20.30 odlučuju o pobjedniku grupe D.

Grupa B

Austrija – Sjeverna Makedonija 32:28
Ukrajina – Češka 20.30

Tabela: Austrija 6, Češka (-1) 2, Sjeverna Makedonija 2, Ukrajina (-1) 0

Grupa D

BiH – Francuska 23:31
Norveška – Portugal 20.30

Tabela: Norveška (-1) 4, Portugal (-1) 4, Francuska 2, BiH 0

Grupa F

Slovenija – Švajcarska 29:25
Švedska – Poljska 20.30

Tabela: Slovenija 6, Švedska (-1) 2, Švajcarska 2, Poljska (-1) 0

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC

loader