Imaće Lajović za čime da žali: Mogao je meč protiv favorizovanog Cicipasa da ide i drugačijim tokom

Autor Pavle Knežević

Odličan početak i neobjašnjiv pad

Dusan-Lajovic-Hamburg-cetvrtfinale-poraz-Stefanos-Cicipas-tenis Izvor: Guliver, Clive Brunskill/Getty Images Europe

Nije uspio Dušan Lajović da napravi podvig, tako da je ispao u četvrtfinalu Hamburga.

Iako je bio autsajder protiv Stefanosa Cicipasa, imaće Srbin za čime da žali u duelu protiv šestog tenisera svijeta. Ipak, na kraju se piše rezultat i pobjeda Grka 7:6, 6:2, za 97 minuta igre.

Lajović je u taj-brejku prvog seta vodio 5:3, ali se zaustavio pred osvajanjem seta.

Igrači kao što su Cicipas ne propuštaju takve prilike, tako da je Grk nakon toga vezao četiri poena i dobio prvi set, ali i psihološku prednost pred drugi set.

To je iskoristio brejkom u drugom setu, na šta je Lajović odgovorio, ali je Cicipas napravio još jedan, a onda sigurno priveo meč kraju.

Cicipas ide u polufinale, a Lajović je propustio šansu da uđe u top 20 na ATP rang-listi, što bi mu bio najbolji plasman u karijeri. Ovako ostaje na 24. mjestu.