PRIPREME: Željo razbio "vezire"

Fudbaleri Željezničara su u petak deklasirali Travnik rezultatom 4:1 (3:0) u pripremnoj utakmici odigranoj na terenu sa umjetnom podlogom na "Grbavici".

plavih Milomir Odović je očekivano miješao karte.

U prvom dijelu pružio je priliku sljedećih 11 fudbalera: Antolović - Memija, Zeljković, Kosorić, Kvesić - Hasanović, D. Sadiković, Varea, Jusufbašić, Đelmić - Bajić, dok su u nastavku nastupili Kjosevski - E. Sadiković, Bogdanović, Uzelac, Hadžović - Hadžiahmetović, Tomić, Bećirović, Nuspahić, Bučan - Turković. Još su igrali Beganović i Kašić.

Željo je na krilima Riada Bajića, koji je postigao prva dva gola, stekao sigurno vođstvo, da bi se na odmor otišlo poslije pogotka Mladena Zeljkovića (3:0).

I u nastavku susreta, sarajevski tim je brzo stigao do četvrtog pogotka preko Nede Turkovića, a počasni gol za "vezire" postigao je Asim Zec.

Podsjetimo, Željezničar je prvi dio priprema odradio u Međugorju i za tih deset dana odigrao četiri meča. Savladao je Slogu (2:0), splitski Hajduk poslije boljeg izvođenja penala (6:5), odigrao neriješeno sa Veležom (1:1) i izgubio od lidera Premijer lige Bosne i Hercegovine Širokog Brijega (2:1).

Plavi tim sa Grbavice će 1. februara ponovo krenuti u Međugorje na drugi dio priprema.