PLBIH: Remi Sarajeva i Čelika

Fudbaleri Sarajeva i Čelika podijelili bodove u premijernom meču 22. kola. Za potez meča pobrinule se "Horde zla".

PLBIH: Remi Sarajeva i Čelika Izvor: Samir Cacan, mondo.ba

Sarajevo, koje ima najskuplji tim u Bosni i Hercegovini nikako da veže više od dvije pobjede. U prošlom kolu savladali su Travnik i trener Meho Kodro je u najavi meča je rekao kako je to za njegov tim meč sezone. Ipak nisu uspjeli savladati Čelik.

Meč je završen remijem 1:1. Sa ovim bodom Sarajevo je bar za dan "preskočilo" Željezničar na tabeli. Sada imaju 44 boda, jedan više od gradskog rivala, a dva manje od lidera Širokog. S tim da ostali timovi imaju i meč manje.

Za Sarajevo je meč dobro počeo pošto su poveli u 19. minutu preko Leona Benka.

Ipak bod timu iz Zenice donosi Simić, koji je minut prije ušao u igru umjesto Dženana Burekovića.

"Već u prvim minutama utakmice natjerali smo Sarajevu na grešku, ali nažalost Dedić to nije uspio iskoristiti. Gol koji smo primili bio je iz prekida i mi smo tek u drugom poluvremenu počeli igrati kako treba. Iskoristili smo svoje šanse i na kraju zasluženo osvojili bod", rekao je trener gostiju Elvedin Beganović.

Za potez utakmice pobrinuli su se navijači domaće ekipe "Horde zla", koje su istakli transparent na kojem je pisalo:

"Neka sinoćnja tragedija bude pouka svima, da oružju nije mjesto među navijačima", poručile su Horde zla na sjevernoj tribini.