PLBIH: Pobjeda Širokog, remi Slavije i Veleža

Široki slavio u Travniku. Bez pobjednika u Istočnom Sarajevu.

Završene su dvije utakmice nedeljnog programa prvog kola Premijer lige BiH.

Široki je slavio u Travniku, dok su Slavija i Velež podijelili bodove.

Široki je u Travniku slavio 2:1. Brazilac Vagner je u devetom minutu imao novu minijaturu. Postigao je gol i došao do zaista rijetkog jubileja. Gol u Travniku za najboljeg strijelca Premijer lige BiH u istoriji bio je jubilarni STOTI.

Vođstvo Širokog duplirao je Luka Menalo samo pet minuta kasnije.

U drugom poluvremenu Široki je sigurno kontrolisao igru i rezultat sve do 81. minuta. Tada je Smajić smanjio na 2:1, što je bio znak da domaćin svim silama krene ka golu gostiju. Bilo je par šansi, ali je Široki izdržao i iz Travnika se vraća sa tri boda.

Travnik: Peco, Terzić, Kovač, Hasanhodžić, Durak, Šivšić, Dudić, Anđušić, Kouadio, Radosavljević, Smajić

Široki: Soldo, Ćorić, Pehar, Ivanković, Wagner, Menalo, Kožulj, Sesar, Brekalo, Bralić, Marković.

U Istočnom Sarajevu podjela bodova.

Slavija i velež odigrali su bez pobjednika 1:1. Slavija je napadala od samog početka meča, stvarala šanse, ali nije bilo gola. I kako to obično biva kad se šanse ne iskoriste, slijedi kazna. Velež je poveo posllije greške Vejnovića, koju je iskoristio Janković. Igrao se 62. minut.

I kada se činilo da će Mostarci kući s tri boda, Slavija stiže do izjednačenja. Gol u finišu meča postiže Rovčanin.

Slavija: Lučić, Đip, Zeba, Spalević, Rovčanin, Grujičić, Vejnović, Simović, Arsenijević, Marković, Hasković

Velež: Popović, Demić, Škaljić, Zolj, Peco, Reljić, Janković, Haurdić, Nikolić, Osmanković, Maletić

TOK Utakmica

9' Gol za Široki postiže Vagner.To je bio 100. gol Vagnera u PLBIH

- 14' Široki vodi 2:0. Pogodio je Luka Menalo

Široki vodi u istočnom Sarajevu bez golova, nakon prvih 45 minuta.