Vagnerova 101. i 102. "recka"

Sjajni Brazilac iz redova Širokog Brijega Vagner Santos Lago u 38. godini igra kao mladić. Nakon stotog premijerligaškog gola u prvom kolu u Travniku, za 13 minuta duela sa Vitezom već je postigao dva - njegov 101. i 102. u Premijer ligi

U pretposljednjem meču drugog kola Premijer lige BiH, Široki Brijeg je deklasirao vitez 5:1, a već nakon 13 minuta igre riješio je pitanje pobjednika.

Tada je na semaforu stajalo 3:0, da bi do kraja poluvremena obje ekipe postigle još po jedan pogodak.

Kada se spomene Široki Brijeg, misli odmah "lete" na legendarnog Brazilca Vagnera Santosa Laga. Tamo gdje je stao prošle sezone (13 golova), nastavio je ove.

U prvom kolu bio je strijelac na "Piroti" u pobjedi Širokog Brijega 2:1 protiv domaćeg Travnika, a sada je u duelu sa Vitezom za 13 minuta postigao već dva gola!

Najboljem igraču Premijer lige BiH u prošloj sezoni pogodak protiv Travničana bio je jubilarni stoti, a sa današnja dva upisao je svoju 101. i 102. "recku" na listi najboljih golgetera u istoriji bh. elite.

Između dva Vagnerova gola, u 2. i 13. minutu, mrežu Vitežana zatresao je mladi Luka Menalo, Vedran Kantar lijepim golom smanjio je na 3:1, da bi u posljednjem minutu prvog poluvremena Zvonimir Kožulj pogodio za 4:1.

U nastavku meča Menalo je još jednim svojim golom potvrdio visoku pobjedu Širokobriježana, koji nakon dva odigrana kola imaju maksimalnih šest bodova.

ŠIROKI BRIJEG - VITEZ 5:1 (4:1)
/Vagner 2, 13, Menalo 9, 70, Kožulj 45 - Kantar 41/

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Pehar, Vagner, Menalo, Kožulj, Sesar, Brekalo, Bralić, Crnov, Marković. Trener: Davor Mladina.
VITEZ: Tirić, Alić, Jevtić, Muminović, Kantar, Livančić, Pilipović, Barišić, Sadiković, Đurić, Smriko. Trener: Valentin Plavčić.

Izvor: MONDO/Ilustracija