Zrinjski autogolom na vrh

Zrinjski savladao Rudar Prijedor 2:1 i zajeo na čelo tabele Premijer lige BiH

Premijer liga BiH 22. kolo Zrinjski Rudar Prijedor Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Nakon današnjeg domaćeg poraza Slobode od Željezničara, Zrinjski je iskoristio priliku da se na čelu tabele izjednači po broju bodova sa Tuzlacima.

"Plemići" su "bPod bijelim brijegom" savladali Rudar Prijedor i sada su sa 47 bodova na vrhu tabele..

Filip Arežina u zimskom prelaznom roku prešao je iz Rudar Prijedora u Zrinjski, a danas je "plemićima" donio vođstvo protiv svog bivšeg kluba.

Mostarci su terensku inicijativu krunisali u 27. minutu, kada je mrežu Dalibora Kozića zatresao Arežina.

Zrinjski-Rudar 1-0 (Arezina)by redakcija1

I prije vodećeg gola, izabranici Vinka Marinovića imali su nekoliko povoljnih prilika, ali je čuvar mreže "rudara" bio nesavladiv.

S druge strane, gosto skoro da nisu imali prilika da ozbiljnije zaprijete. Sve do 41. minuta, kada su prvi ozbiljniju priliku pretvorili u izjednačenje. Sjajno je sa 30 metara šutirao Vedran Kantar i majstorski pogodio za 1:1.

Eurogol Kantara (Zrinjski-Rudar 1-1)by redakcija1

Bio je to rezultat prvih 45 minuta, a u nastavku nije bilo mnogo prilika, iako je Zrinjski bio ofanzivniji.

Imali su i gosti priliku u 57. minutu, ali je šut iz daljine odbranio Vasilj.

Mešanović je na drugoj strani pogodio stativu i propala je dobra prilika domaćina. Zrinjski je ipak stigao do tri buda, uz malo sreće. Igrao se 76. minut kada je Pekija skrenuo loptu u svoju mrežu za konačnih 2:1

Zrinjski-Rudar 2:1by redakcija1