Dibalin šou uljepšao slavlje Juventusa

Sjajni Argentinac dva puta zatresao mrežu Sampdorije, jednom asistirao i tako upotpunio fenomenalnu prvu sezonu u dresu "bjankonera" (19 golova i devet asistencija). Peta uzastopna titula "stare dame" u Seriji A uljepšana "petardom".

Juventus je osvojio petu uzastopnu titulu u Seriji A, a sjajnu sezonu zatvorio je ubjedljivim trijumfom protiv Sampdorije u kojem je briljirao Paolo Dibala.

JUVENTUS - SAMPDORIJA 5:0 (3:0)

Od samog početka susreta bilo je jasno da se Đenovljanima crno piše u Torinu.

Gol Patrisa Evre nakon četiri minuta i 56 sekundi najbrži je Juventusov ove sezone.

Patris Evra na asistenciju Paola Dibale već u petom minutu pogodio je za 1:0, a kada je Milan Skrinjar deset minuta kasnije u gol-šansi srušio Marija Mandžukića, skrivio penal i zaradio isključenje, krenuo je potop Sampdorije. Slovački internacionalac ostavio je svoj tim na milost i nemilost novom-starom šampionu punih 75 minuta.

Dibala je najstrožu kaznu pretvorio u pogodak, za sigurnih 2:0, a dvadesetak minuta kasnije postigao je još jedan gol, njegov 19. u sezoni. Uz devet asistencija u prvoj sezoni u dresu Juventusa, statistički je najbolje pojačanje u istoriji kluba iz Torina.

U nastavku meča domaći igrači malo su "povukli ručnu", postigli "samo" dva gola preko defanzivaca Đorđe Kjelinija i Leonarda Bonućija, za više nego ubjedljiv trijumf 5:0 i proslavu titule sa svojim navijačima.

Juventus je na kraju osvojio 91 bod, četiri više nego prethodne sezone. Ako se u obzir uzme činjenica da je tim Maksa Alegrija imao očajno otvaranje prvenstva, svega tri trijumfa u prvih deset kola, onda je jasno koliko je kraj sezone bio furiozan za "bjankonere".