BUNDES: Dva gola Ibiševića (VIDEO)

Vedad Ibišević postigao je dva gola u remiju Herte. Bajern u finišu slomio otpor HSV-a.

Bundesliga peto kolo rezultati Izvor: Photo by Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Odigrano je pet utakmica subotnjeg programa petog kola Bundeslige.

Fudbaleri Herte odigrali su neriješeno 3:3 u gostima kod Ajntrahta. Dva gola za goste postigao je reprezentativac BiH Vedad Ibišević.

Vodeći gol za tim iz Berlina Ibišević je postigao u 19. minutu iz penala.

Vedo pogodio _ FR-HR_0-1vby mediabh

Do kraja prvog poluvremena Fabijan i Mejer su obezbijedili preokret domaćoj ekipi.

Izjednačenje Herti obezbijedio je Ibišević u 58. minutu odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Četvrti gol Ibiševića ove sezone.

Vedo drugi gol _ FR-HR_2-2by mediabh

Do kraja Esvein je doveo Hertu u vođstvo, a bod ekipi Ajntrahta obezbijedio je Hektor u sudijskoj nadoknadi.

HSV čijom odbranom je komandovao Emir Spahić zadao je puno problema Bajernu. Golman domaćih, veteran Rene Adler činio je čuda i činilo se da će tim Karla Anćelotija ostati bez tri boda. Ipak upornost se isplatila kada je Himik u 89. minutu uspio da postigne gol. Tako je Bajern i nakon ovog kola lider sa maksimalnim učinkom.

Reprezentativac Srbije Filip kostić ušao je u igru u 76. minutu.

Pobjede u ovom kolu  ostvarili su Augzburg i Borusija iz Menhengladbaha. Pobjednika nije bilo u meču Majnca i Bajer Leverkuzena 2:2. Oba gola za farmaceute postigao je Ćićarito Ernandez.