Željo slavio u Bijeljini (VIDEO)

Željezničar je osvojio sva tri boda protiv Radnika (0:2) u ne baš lijepoj utakmici sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevski tim je posao oko pobjede koja ih je dovela na drugu poziciju na tabeli sa dva boda zaostatka za liderom i šampionom Zrinjskim, završio u prvom poluvremenu poprilično tvrde utakmice na Gradskom stadionu u Bijeljini.

Najprije su plavi sa "Grbavice" u 12. minutu poveli iz jedanaesterca koji je izborio Banjalučanin Saša Kajkut.
Siguran relizator s bijele tačke bio je kapiten Zajko Zeba za 1:0.

...
Izvor: Dailymotion

Poslije vođstva gostiju, ništa se posebno nije dešavalo na meču do prije samog odlaska na odmor kad je lijepu akciju završio Goran Zakarić za sigurno vođstvo Sarajlija - 0:2.

...

U nastavku, izabranici Mladena Žižovića su krenuli agilnije ka golu Vedrana Kjosevskog, stvorili nekoliko odličnih šansi, čak su od 71. minuta imali igrača više nakon isključenja Dženisa Beganovića, ali nisu uspjeli da terensku inicijativu krunišu nijednim pogotkom.

Tim Admira Adžema je tako upisao petu pobjedu, nanijevši istovremeno i treći poraz semberskoj ekipi, koja je sedmoplasirana na tabeli.

Radnik: Lučić, Blaić, Franić, Arnautović, Beširević, Srećković, Peco, Glišić, Đurić, Šerbečić, Merajić.

Željezničar: Kjosevski, Kajkut, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Zajmović, Šabanadžović, Zeba, Projić, Velić.