Romi se smračilo (VIDEO)

Napoli gazi redom - osma uzastopna pobjeda u Seriji A.

"Derbi sunca", derbi juga Italije, pripao je Napoliju.

Fenomenalni tim koji s klupe vodi Mauricio Sari i osmu utakmicu u prvenstvu riješio je u svoju korist, pa nakon večerašnjeg minimalnog trijumfa u Rimu protiv Rome 1:0 sa maksimalna 24 boda čvrsto drži vrh tabele u Seriji A.

Napoli je samouvjereno ušao u utakmicu, dominirao i poveo u 20. minutu.

Lorenco Insinje prvi put u karijeri zatresao je mrežu Rome.

Kapiten "vučice" Danijele De Rossi poklonio je loptu Lorencu Insinjeu, a omaleni napadač nije propustio priliku da postigne svoj 100. gol u karijeri.

...
Izvor: Dailymotion

Roma praktično nije pokazala ništa u prvih 45 minuta. Domaći tim nije imao niti jedan jedini šut, dok su gosti, osim postignutog gola, stvorili još par dobrih prilika.

Slična slika na "Olimpiku" i u nastavku - Napoli diktira tempo, bezidejni Rimljani nemaju rješenje.

Prvi put nakon 27 prvenstvenih utakmica, fudbaleri Rome nisu uspjeli da postignu gol.

Konačno, u 70. minutu, domaćin je prvi put zaprijetio. Federiko Facio, koji je par trenutaka prije toga zamijenio povrijeđenog Kostasa Manolasa, dobro je šutirao glavom, ali je Pepe Rejna uz pomoć stative krajnjim naporom uspio da odbrani.

Novi nalet Rimljana u 84. minutu. Poslije centaršutai Aleksandra Kolarova iz kornera, večeras neprimjetni Edin Džeko glavom pogađa gornji dio prečke. U nadoknadi još jedan odličan centaršut srpskog reprezentativca, ali mlak udarac "rezerviste" Čengiza Undera lako brani Rejna.

I to je bilo sve. Od Rome premalo da se ugrozi lider Serije A, od Napolitanaca sasvim dovoljno za novi trijumf i nastavak impresivne serije od osam pobjeda na startu sezone, što je novi rekord kluba.

Nakon kiksa "stare dame", Napoli sada ima pet bodova više od najbližih pratilaca, Lacija, Intera i Juventusa, s tim da "nerazuri" svoj meč protiv Milana, "Derbi dela Madonina", igraju u nedjelju.

ROMA: Alison; Perez, Manolas (58. Facio), Žuan Žesus, Kolarov; Pelegrini (78. Žerson), De Rosi, Naingolan; Florenci (72. Under), Džeko, Peroti.

NAPOLI: Rejna; Hisaj, Albiol, Kulibali, Gulam; Alan, Žoržinjo (73. Dijavara), Hamšik (71. Zjelinski); Kaljehon (82. Rog), Mertens, Insinje.