Gatuzo posložio napad, Milan slavio!

Petnaesti put zaredom Milan je primio gol u prvenstvu, ali je ipak uzeo sva tri boda u duelu protiv Sampdorije.

Čini se da je Đenaro Gatuzo, kome se opasno drma stolica, konačno shvatio kako treba da izgleda njegov napad i pogodio sa početnom postavom.

Milan je u nedjelju savladao Sampdoriju rezultatom 3:2 i tako donekle popravio utisak poslije katastrofalnih osam dana u kojima je pretrpio poraz 2:1 od Betisa u Ligi Evrope i poraz 1:0 od najvećeg rivala Intera prošlog vikenda.

Ovi neuspjesi natjerali su Gatuza da prvi put ove sezone od početka u igru gurne Patrika Kutronea i upari ga u napadu sa Gonzalom Iguainom i to je urodilo plodom.

Ovaj dvojac pobrinuo se da Milan ima bar bod poslije prvih 45 minuta, bilo je 2:2, a potom je najbolji igrač „rosonera“ Suso lijepom golom riješio meč na San Siru.

Upravo Suso bio je asistent za prvi gol Milana u 17. minutu, ubacio je za Kutronea koji je glavom matirao Aduera.

Međutim, samo četiri minute kasnije "rosoneri" su pokazali svoje slabosti u odbrani i Sampdorija je izjednačila preko Saponare.

Još jednom se pokazalo da Gatuzo ima mnogo posla da posloži odbranu, koja je primila gol na svakoj od prethodnih 15 prvenstvenih utakmica, što se posljednji put desilo prije 72 godine!

Gosti iz Đenove, koji nisu na prethodne četiri utakmcie upisali poraz, nisu stali na tome i u 31. minutu, Kvaljarela je preokrenuo na 2:1 iskoristivši dodavanje Saponare.

Samo pet minuta kasnije Kutrone i Iguain su na najbolji mogući način demantovali brojne glasine da ne mogu da igraju zajedno.

Kutrone je „podvalio“ loptu iza odbrane Sampdorije, a Iguain ju poslao u mrežu za svoj peti gol na posljednjih pet mečeva u Seriji A, s tim da se nije upisao u strijelce protiv Intera.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Suso u 62. minutu pogodivši suprotni ugao Auderovog gola, mada je i Laksalt četiri minute prije kraja mogao da donese i ubjedljiviju pobjedu, međutim, pogodio je stativu.

"Rosoneri" će u srijedu odigrati zaostali meč prvog kola protiv Đenove i pobjedom bi mogli da se dodatno poboljšaju poziciju na tabeli.  Milan je sada sedmi sa 15 bodova, ali bi mogao trijumfom da napreduje za još najmanje dvije pozicije.