Lazar vodi Borac ka luci spasa (FOTO)

U meču koji nije igran samo za tri boda, nego bi mogao značiti i očuvanje premijerligaškog statusa, Borac je u Banjaluci golovima Uglješe Radinovića i Lazara Marjanovića savladao Slaviju 2:1, za koju je jedini gol postigao Zoran Marušić.

Borac Slavija 2:1 Premijer liga BiH 27. kolo Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

U izuzetno bitnom meču u borbi za opstanak, Borac je na Gradskom stadionu u okviru 27. kola Premijer lige BiH savladaio Slaviju iz Istočnog Sarajeva 2:1.

Sa ova tri boda, banjalučki crveno-plavi konačno su pobjegli iz opasne zone, a rivala gurnuli ka nižem rangu takmičenja. Slavija je, konačno, nakon šest sušnih kola postigla gol, ali to nije bilo dovoljno "sokolovima" da upišu barem bod.

BORAC - SLAVIJA 2:1 (1:0)

U obostrano otvorenoj igri u prvih 45 minuta, viđeno je po nekoliko prilika na obje strane, gosti su pogodili i stativu, ali su banjalučki crveno-plavi ipak na odmor otišli sa golom prednosti.

Sjajni Uglješa Radinović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena donio je prednost Borcu.

Ipak, ratoborni gosti nisu se predavali, pa su u 67. minutu preko Zorana Marušića uspjeli doći do izjednačenja.

Kada se očekivalo da na Gradskom stadionu meč bude okončan remijem, Lazar Marjanović donio je veliko slavlje domaćih igračima i navijačima.

BORAC: Ružić, Redžić, Popović, Vidović, Kiso, Ristovski, Škorić, Bečelić, Radinović, Đilas, Maletić. Trener: Borče Sredojević.

SLAVIJA: Lučić, Ristić, Marušić, Spalević, Bošković, Grujičić, Pušara, Vejnović, Čomor, Papaz, Barić. Trener: Milko Đuroviski.