Perišić i Ikardi prekinuli Interovo mučenje

Dugo je "fenjeraš" Krotone odlijevao na "Đuzepe Meaci", ali je hrvatski internacionalac golom u finišu meča konačno obradovao navijače "nerazura", da bi Mauro Ikardi sa dva gola potvrdio trijumf Intera.

Teškom mukom Inter je probio odbrambeni bedem "fenjeraša" Krotonea.

Ivan Perišić golom u 84. minutu prekinuo je mučenje "nerazura", koji su tokom cijelog meča dominirali, uputili više od 20 udaraca ka golu protivnika, ali su strahovali do posljednjih šest minuta susreta.

INTER - KROTONE 3:0 (0:0)

Situacija nakon odlaska Franka de Bura sa klupe Intera, te iščekivanje novog trenera očigledno su se negativno odrazili na fudbalere "nerazura".

Mizernih 14 bodova na 11 utakmica nisu očekivali ni najveći pesimisti, a u 12. kolu fudbaleri Intera dobrano su se namučili da dođu do bodova protiv najslabije ekipa prvenstva.

Inter je u prvom poluvremenu napadao, imao terensku inicijativu, ali osim poništenog gola Danila D'Ambrozija zbog milimetarskog ofsajda, nije bilo većih uzbuđenja pred golom gostiju.

Stoga i ne čudi što su fudbaleri, koje je u ovom meču s klupe predvodio trener omladinskog tima Stefano Veki ispraćeni, na pauzu salvom zvižduka.

Dodatni problem za Inter je i povreda standardnog defanzivca Andree Ranokije, koji je nakon duela sa Marčelom Trotom u suzama napustio teren. Stradao je butni mišić desne noge.

Dominirali su domaći fudbaleri i u nastavku, gol je "visio u vazduhu", ali kako se približavao kraj susreta, izgledalo je da će posljednjeplasirani tim lige odnijeti bod sa "Meace".

Ipak, Ivan Perišić i Mauro Ikardi uspjeli su u smiraj susreta donijeti trijumf Interu. Hrvatski internacionalac u 84. minutu nakon solo prodora precizno je pogodio za 1:0, četiri minuta kasnije Ikardi je realizovao jedanaesterac, a onda u trećem minutu nadoknade vremena drugim golom postavio konačnih 3:0.

...

Kapiten Intera sa dva večerašnja gola izjednačio se na čelu liste strijelaca sa Edinom Džekom.

Napadači Intera i Rome postigli su po 10 pogodaka, a bh. reprezentativac imaće priliku da popravi golgeterski učinak večeras protiv Bolonje (20:45), u posljednjem meču 12. kola.

U iščekivanju dolaska novog trenera, navijači Intera moći će da predahnu bar na kratko, nakon teškog trijumfa kojim su "nerazuri" stigli do 17. prvenstvenog boda i progurali se u gornji dio tabele.