Borac m:tel prvi finalista Kupa Srpske (FOTO)

Banjalučki odbojkaši u polufinalu najmasovnijeg takmičenja savladali Modriču 3:0, po setovima 25:18, 25:20 i 30:28.

Borac Modriča 3:0 Odbojka Polufinale Kupa RS  Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Odbojkaši banjalučkog Borca m:tel prvi su finalisti Kupa Republike Srpske.

Banjalučani su pred oko 100 gledalaca u "Boriku" u polufinalu najmasovnijeg takmičenja savladali Modriču maksimalnim rezultatom 3:0. Po setovima je bilo 25:18, 25:20 i 30:28.

Mlada ekipa iz Modriče pružila je dostojan otpor favorizovanom rivalu.

"Crveno-plavi" na startu prvog seta napravili su prednost i čuvali je do pred sam kraj. Modričani su u finišu uspjeli smanjiti zaostatak, ali tim Miše Marjanovića "dodao je gas" i riješio ovaj period igre u svoju korist 25:18.

Gosti su i u drugom setu parirali do pred sam kraj, kada je mlada ekipa Modriče posustala i dozvolila Banjalučanima da povedu 3:0.

Velika borba viđena je u trećem setu. Modričani su od starta nametnuli svoj ritam, vodili veći dio seta, ali su ponovo pred kraj seta poklekli i dozvolili rivalu da preokrene rezultat. Ipak, mladi tim Laze Cvijića nije se predavao, čak je imao i set loptu pri vođstvu 24:25, ali je uporni domaćin na kraju stigao i prestigao vođstvo "žuto-plavih" i na razliku dobio set 30:28, te tako izborio plasman u finale.

Banjalučani će u finalu igrati protiv pobjednika drugog polufinala između brčanske Mladosti i Maglića iz Foče, koji je na programu večeras od 18 časova u dvorani brčanske Gimnazije "Vaso Pelagić".

Po završetku polufinalnih mečeva biće raspisan konkurs za organizaciju finala Kupa RS. Finalni duel direktno će prenositi Radio-televizija Republike Srpske, a datum će biti naknadno određen, kada bude poznat domaćin meča za trofej.