Kjevo "precrtan", Milan na Inter bez Gatuza?

Trener Milana Đenaro Gatuzo isključen u pobjedi Milana protiv Kjeva i moguće je da će propustiti derbi protiv najvećeg rivala.

Fudbaleri Milana napravili su odličnu uvertiru za Derby della Madonina sljedećeg vikenda.

Milan će duel sa Interom sigurno dočekati ispred Intera, jer je u subotu sa 2:1 savladao Kjevo u Veroni i odmakao na četiri boda "nerozurima" koji u nedjelju igraju protiv SPAL-a.

Ipak, "rosoneri“ bi mogli na derbiju biti donekle oslabljeni, jer je trener Đenaro Gatuzo isključen u subotu uveče.

Samo što je Milan poveo protiv Kjeva, trener Milana burno je reagovao zbog prekršaja nad Paketom i sudija Paireto ga je poslao na tribine.

To ne znači automatsku suspenziju, već će disciplinski organi naknadno donijeti odluku o eventualnoj kazni, tako da će sudbina Đenara Gatuza odnosno da li će voditi Milan protiv Intera zavisiti od izvještaja glavnog i četvrtog sudije.

Vodeći pogodak Milana djelo je Lukasa Bilje, koji je u 31. minutu iz slobodnog udarca savladao iskusnog Stefana Sorentina.

Argentinac je tako potvrdio da je „specijalista“ za prekide. Ovo je bio njegov ukupno 15. pogodak u Seriji A, od toga je sedam pogodio iz penala, tri iz slobodnog udarca, te po jedan iz kornera i indirektnog udarca.

"Leteći magarci" su, međutim, brzo uzvratili i poslije deset minuta stigli do poravnanja pogotkom Hetemaja, koji je sa desetak metara bio izuzetno precizan glavom i savladao Đanluiđija Donarumu koji je paradom samo uljepšao pogodak.

Do pete uzastopne pobjede u Seriji A, a šeste uzastopne nad Kjevom, Milan je stigao u 57. minutu pogotkom koga drugog nego Kšištofa Pjonteka.

Trajala je ta akcija Milana, Sorentino je branio šta je mogao, a Pjontek je poslije jednog odbranjenog udarca, pokušao makazicama, a kada ni to nije uspjelo sačekao je novo ubacivanje Kastiljeha i podmetnuo nogu za 19. gol u sezoni.

Poljak sada ponovo dijeli prvo mjesto na listi strijelaca sa Kristijanom Ronaldom i Fabijom Kvaljarelom.