Poraz Sloge na oproštaju od Evrope

Bjeloruska Mašeka slavila je protiv Sloge i u revanšu meču drugog kola EHF Čelendž kupa.

EHF Čelendž kup - Sloga - mašeka 19:21 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Sloga iz Doboja nadala se da može da "istopi“ minus od osam golova (22:30) iz prvog meča sa Mašekom, ali je i u revanšu protiv Bjelorusa upisala poraz.

Mašeka je u revanšu prvog kola EHF Čelendže kupa savladala Slogu 21:19 (13:8) i eliminisala Dobojlije iz ovog evropskog takmičenja.

Ekipa Danka Panića pružila je mnogo bolju partiju nego u prvom meču, ali su gosti iz Mogiljeva i u ovom meču imali inicijativu, pa i prednost of pet golova poslije prvih 30 minuta.

Sloga je u nastavku pokušala da pritisne protivnika i bar minimalnom pobjedom da se oprosti od Evrope, ali Mašeka je sačuvala prednost i upisala trijumf 21:19.

Čak deset igrača gostujućeg tima upisalo se u strijelce, četiri gola postigao je Draždou, a po tri Barilau i Sončik.

Kod Sloge "vukao“ je Zekić koji je postigao sedam golova, Stanković je dodao četiri, a Bubić tri pogotka.