Malo koja informacija o radu lokalne vlasti mu promakne. Za svaki potez ili odluku, rukom na bijeloj hartiji ispiše komentar, ili kritiku i ostavi na najprometnijim mjestima za oglašavanje, i tako iz dana u dan, mjesecima.
Dobojlije već po pravilu šetnju koriste za čitanje nesvakidašnjih vijesti, prenosi ATV.
Od raskola u boračkoj, preko protesta za smjenu gradonačelnika, ulaska u Zajednicu opština turskog svijeta, do istraga o kojima se šuška, sve uredno bilježi.
Kritikuje i opoziciju, ali uglavnom vladajuće. Oni se ne osvrću, jer je način na koji radi, kažu, neozbiljan.
“Iz razloga što se pojedinac ili grupa anonimno krije davajući razne kvalifikacije i vrijeđajući gradonačelnika a samim tim i 25 000 građana koji su mu na izborima dali povjerenje”, rekao je Zdravko Đuričić, portparol Gradske uprave Doboj.
Slično misle i sociolozi. Veći efekat bi se postigao da otkrije svoj identitet. Ipak u građanskoj neposlušnosti vide i dobru stranu.
“Loše je to što je anonimno, a pozitivna stvar je što postoji kritika jer i najuređenije društvo i sistemi su podložni kritikama i treba da se kritikuju”, kazao je sociolog Davor Vidaković.
Mišljenje pojedinca ipak, kaže Vidaković, teško može nešto da promijeni. Sugrađani smatraju da nije bez istomišljenika, i da je vjerovatno isprovociran lošom komunkacijom vlasti i građana. Vlast poručuju, nema potrebe za pisanim porukama, njihova vrata su otvorena za razgovor.