Svedok-saradnik u slučaju "Državni udar" u Crnoj Gori, Saša Sinđelić, prebegao je ilegalno iz Srbije u Crnu Goru i zatražio azil, pišu podgorički mediji.
Podgorička "Pobjeda" piše da je Sinđelić, inače državljanin Srbije, juče ujutro ilegalno stigao u Crnu Goru, jer su mu, kako je rekao inspektorima Odeljenja bezbednosti u Rožajama, više od 15 dana stizale stalne pretnje da će biti ubijen.
List navodi da je Sinđelić bio vidno iscrpljen i sa povredama na nogama koje je zadobio bežeći šumskim putevima. Rožajska policija je od njega uzela izjavu u kojoj je naveo zbog čega je napustio Srbiju i zatražio azil u Crnoj Gori.
Da je Sinđelić u Crnoj Gori moglo se čuti dan ranije, između ostalog i u Skupštini Cne Gore.
"Danas je u Crnu Goru prvi put od Srbina prebegao Srbin. To je ovaj Sinđelić. Prebegao je pod kuršumom. Eto ga u Crnoj Gori. Nisam ga ja gonio. Vi ga gonite i za to postoje dokazi. Molim vas da stanete", rekao je glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić sinoć obraćajući se poslanicima Demokratskog fronta u Skupštini Crne Gore.
Informaciju da je Sinđelić ilegalno prebačen u Crnu Goru juče je prvo objavio portal Borba koji tvrdi da je Sinđelić ucenjen i prebačen u Crnu Goru, da obavi još jedan posao za tužilaštvo, a zauzvrat mu je obećano, kako tvrdi taj portal, da neće biti izručen Hrvatskoj. On je u Hrvatskoj pravosnažno osuđen za ubistvo Mirka Fotesa.
Slučaj "državni udar": KRIVI SU! Osuđeni i Srbi i Rusi
Sinđelić je i ranije u više navrata govorio da mu je na teritoriji Srbije ugrožena bezbednost.
Aleksandar Saša Sinđelić svedok je saradnik u sudskom procesu protiv četrnaest optuženih za pokušaj terorizma.
Svedok-saradnik Sinđelić pobegao u Srbiju?
Sudsko veće Višeg suda u Podgorici izreklo je 9. maja prvostepene presude optuženima za pokušaj terorizma na dan parlamentarnih izbora u Crnoj Gori, u oktobru 2016. godine, kojima su lideri Demokratskog fronta Andrija Mandić i Milan Knežević osuđeni po pet godina zatvora, a bivši šef srpske žandarmerije Bratislav Dikić na osam.
Krivim su proglašeni i ruski državljani Eduard Šišmakov i Vladimir Popov, te srpski državljani Miloš Jovanović, Nemanja Ristić, Predrag Bogićević, Kristina Hristić, Branka Milić, Milan Dušić, Dragan Maksić i Srboljub Đorđević.