"Fresh wave" festival, koji će od 20. do 22. juna biti održan na banjalučkoj tvrđavi Kastel okupiće neke od najpoznatijih svjetskih DJ-eva.
Banjalučku tvrđavu Kastel ovog ljeta rasplesaće David Morales, Freemasons, Funkerman, Tom Novy i Kurd Maverik.
Organizator muzičkog festivala Strahinja Grahovac, potvrdio je za MONDO nastupe DJ zvijezda.
"Nastupi poznatih DJ-eva su potvrđeni, tako da će banjalučka publika prve festivalske večeri imati priliku da čuje čuvenog Kurd Maverika, koji se na svjetsko muzičko tržište probio remiksom pjesme "Pump up the Jam" i tvorca jednog od najpoznatih hitova elektronske muzike "Speed Up", Funkermana. Britansku house atrakciju "Freemasons" čućemo druge večeri, kao i čuvenog njemačkog DJ-a Toma Novija. Zadnje festivalske večeri rasplesaće nas jedan od najtraženijih DJ-eva današnjice David Morales", rekao je Grahovac.
Prema njegovim riječima, muzičku podršku će im pružiti dvadesetak DJ-eva iz BiH regiona, čija imena još uvijek nisu poznata jer u u toku pregovori.
Da podsjetimo prošle godine u okviru Fresh Wave festivala u Banjaluci je nastupio sjajni duo Junior Jack i Kid Cream.
Ulaznice za "Fresh foam fest" moći će se kupiti po cijeni od 15 KM za prvo i drugo veče, dok će karte za treće veče festivala iznositi 20 KM. Komplet ulaznica za sve tri večeri festivala koštaće 40 KM.
(M.K. MONDO)