Android dvije godine kasni u odnosu na iOS uređaje, a za to je kriv Netflix.
Izgleda da sve više ljudi koristi svoje mobilne telefone kako bi pogledali epizodu voljene serije ili neki interesantan film.
Samo je u Velikoj Britaniji preko 6,6 miliona korisnika Netflix usluga koristilo ovaj striming servis upravo preko svojih telefona u 2020. godini.
Sada se ta kompanija postarala da veliki broj korisnika koji gleda njihove sadržaje preko telefona dobiju potpun doživljaj, a sve zahvaljujući novom ažuriranju, ujedno i jednog od najvećih u istoriji Netflix-a. Naime, ta kompanija je drastično poboljšala zvuk za sve one koji koriste Android uređaje, zahvaljujući kodeku Extenden HE-AAC za kog Netflix ističe da će „poboljšati razumljivost u bučnim okruženjima, prilagoditi promjenjivim mobilnim konekcijama i prilagoditi zvuk studijskom kvalitetu".
Napominje se da će korisnici Andorid 9 i naprednijih verzija ovog operatvnog sistema moći da uoče razliku: „Netflix uvijek teži ka tome da dostavi najbolji doživlja, u svakom okruženju. Sljedeći put kada budete gledali The Crown, budite spremni da uronite u taj svijet, nećete imati potrebu da kontrolišete kvalitet zvuka ili da koristite vaše slušalice" - ističu iz te kompanije.
Sada će korisnici moći da čuju i najtiše dijelove neke emisije, jer su takvi zvukovi dodatno pojačani, dok su pozadinski šumovi znatno umanjeni, a pritom se ne gubi kvalitet audio snimka. I slušanje dijaloga će biti olakšano, mnogi korisnici su smanjivali i pojačavali svoje uređaje zbog kvaliteta zvučnika, što sada ne bi trebalo da bude problem. Šta je Netflix radio sve sa zvukom možete da pogledate u galeriji, oni su htjeli sa grafikonima da dočaraju razliku.
Gledanje sadržaja sa Netflix servisa preko telefona će biti stabilnije i ukoliko nemate kvalitetan internet, ali će raditi i znatno bolje ukoliko imate dobru konekciju (u odnosu na pređašnju verziju). Ovakav kodek je Netflix ubacio i za korisnike koji gledaju njihov sadržaj preko televizora. iOS korisnici imaju pristup istom još od 2019. godine.
Za kraj su istakli da su korisnici test faze manje koristili slušalice i da su znatno manje pristupali panelu za kontrolisanje zvuka.