Google je već u avgustu izgubio titulu najposjećenijeg sajta na svijetu, a tokom oktobra i novembra razlika između TikTok sajta i Google-a je postajala sve veća.
Na kraju 2021. većinu dana na prvom mjestu po posjetama proveo je TikTok, a ne Google, kako je to do sada bio slučaj, otkrilo je Cloudflare Radar istraživanje.
Vjerovali ili ne, ali sa liste 10 najposjećenijih sajtova na planeti ispali su i Google servisi, koji su do sada bili neprikosnoveni - Maps, Translate i News.
Reklo bi se da se zbog korone svima sve smučilo, što se vijesti tiče, a niko nigdje nije ni putovao i onda odmah i nije bilo toliko potrebe za korišćenjem preostala dva Google servisa - Maps i Translate.
TikTok tako ove sezone nosi dva najprestižnija odličja - TikTok je najposjećeniji sajt na planeti i najviše puta preuzeta aplikacija na svijetu.
Što se posjeta tiče samo tokom septembra TikTok je imao makar milijardu posjeta, što je nezabilježeno za jednu kompaniju, a da to nije Google, objašnjavaju istraživači. Tokom naredna dva mjeseca TikTok je bio čak i još popularniji.
Google izgubio krunu: Nije više najposjećeniji sajt na planeti
U medijima je trenutno aktuelna vest da je izazov na Tiktok platformi izazvao mnoštvo reakcija širom sveta, ali iz pogrešnih razloga. Naime, izazov je bio osmišljen kako bi osvestio ljude i skrenuo im pažnju na probleme koje imaju osobe sa smetnjama u razvoju. Izazov je izmakao kontroli, te je poslužio kao vid zabave i ismevanja mnogim mladima. Da stvar bude još gora, deci su se u ovom imitiranju i vređanju osoba sa autizmom, pridružili i njihovi roditelji.
Svi snimci su uklonjeni sa platforme nakon osude velikog broja roditelja dece sa autizmom, koji su apelovali protiv diskriminacije. I nakon brisanja video snimaka nastavlja se diskusija na temu vaspitanja dece i ne možemo a da se ne zapitamo kakav to primer dajemo deci i čemu ih to učimo. Da li je moguće da u 21. veku decu ne učimo vrednostima kao što su ljubav, poštovanje, tolerancija prema različitostima, empatija, sloga, jednakost, nego im svesno dajemo primer da biti drugačiji znači nešto loše, da takve treba mrzeti, marginalizovati, diskriminisati? Oni možda ne znaju da procene šta je dobro, a šta ne, ali zato smo mi tu da ih umerimo i naučimo, da im izgradimo opšta moralna načela i principe. Da li smo svesni da prilikom formiranja ličnosti naše dece mi imamo presudnu ulogu, a od te iste dece zavisi budućnost ovog sveta.
Cloudflare, bezbjednosna kompanija koja obezbjeđuje siguran pristup sajtovima širom svijeta, uspostavila je Cloudflare Radar servis za mjerenje saobraćaja i upotrebe internet sajtova, na osnovu čega je i urađeno ovo istraživanje i formirana lista.
TikTok je trijumfovao i u kategoriji društvenih mreža, iako je Facebook iskopirao u svoje servise sve što je mogao od TikTok platforme.