Posušje ispustilo prednost od dva gola: Heroj Širokog Brijega je Tonči Mujan (VIDEO)

Ekipa Posušja je do 81. minuta imala prednost od 2:0, a onda je neviđenu glupost napravio Slavko Brekalo i vratio Široki Brijeg u život.

m:tel premijer liga bih 11. kolo posušje široki brijeg  Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Posušje i Široki Brijeg otvorili su nedjeljni program 11. kola m:tel Premijer lige BiH, u kojem su viđena dva različita poluvremena.

U prvih 45 minuta nisu pokazali ništa ni jedni ni drugi, a onda je u nastavku susreta "prštalo" na stadionu "Mokri dolac".

Domaćin je stekao dva gola prednosti i umjesto da utakmicu mirno privedu kraju i stignu do prve pobjede još od trijumfa nad Borcem 9. avgusta, dozvolili su gostima sa "pecare" da stignu do remija.

POSUŠJE – ŠIROKI BRIJEG 2:2 (0:0)

Iz veoma siromašnog prvog poluvremena, izdvojili smo tek tri situacije.

Prvi su zaprijetili gosti, u petom minutu, kada je Tonči Mujan petom ostavio loptu za Jakova Blagaića, a ovaj poslao loptu "nebu pod oblake".

Posušaci su uzvratili osam minuta kasnije, kada je Nikola Leko kontrolisao loptu na lijevoj strani, šutirao, ali je dobro postavljeni golman Širokog Brijega Dario Miškić lako ukrotio taj pokušaj.

Na naredno uzbuđenje čekalo se pola sata (!?), kada je Kristijan Medić udarcem iz daljine poslao loptu pored desne stative.

A onda je domaćin odlično otvorio drugi dio utakmice i poveo već u 47. minutu. Josip Barišić je uzdrmao stativu, a odbijenu loptu je u Miškićevu mrežu pospremio Luka Begić - 1:0.

Napadač Posušaka Nikola Leko je u 60. minutu imao šansu da praktično riješi pitanje pobjednika, odlično je šutirao, ali je lopta prohujala pored lijeve stative.

Ipak, četiri minuta kasnije Zvonimir Vukoja je povećao vođstvo domaćina nakon dobre akcije Posušaka, ali nije želio da slavi pogodak iz poštovanja prema bivšem klubu - 2:0.

Ipak, zbog bespotrebnog prekršaja u samom ćošku kazenenog prostora koji je skrivio Slavko Brekalo nad Marijanom Ćavarom, dosuđen je penal za goste.

Siguran sa "kreča" bio je Tonči Mujan - 2:1.

Taj pogodak dao je krila Širokobriježanima koji su dali sve od sebe da izbjegnu poraz u finišu utakmice, a u tome su uspjeli u 90. minutu.

Poslije odlične akcije po desnoj strani, loptu u srce šesnaesterca primirio Mujan i majstorski pogodio sami ugao gola Posušja - 2:2.

Time je jako razočarao domaće pristalice, mlade navijače Posušja "Poskoke", koji su svojim dječijim navijanjem oduševili sve na stadionu "Mokri dolac".

Posušje: Galić, Brekalo, Šuta, Barišić, Barišić, Serdarušić, Ilinković, Leko, Begić, Vukoja, Begić. Trener: Stipe Balajić.

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Grgić, Mašić, Mujan, Blagaić, Vukoja, Lukić, Jurić. Trener: Jure Ivanković.