Kakva ludnica u borbi za Svjetsko prvenstvo: Francuzi nemilosrdni, Crnogorci napravili šok i najavili dramu

Vodiće se velika bitka u borbi za plasman na Mundijal.

kvalifikacije za svjetsko prvenstvo rezultati francuska i belgija osigurale plasman na mundijal Izvor: Profimedia

Biće prava ludnica u borbi za Svjetsko prvenstvo. Srbiju u nedjelju uveče čeka gostovanje Portugalu u ključnom meču, a dan prije su riješene dileme u nekim grupama.

U subotu uveče su dvije selekcije "ovjerile" plasman i to su Francuska i Belgija. Holandija je to mogla da učini u Podgorici, ali je od gotovog napravila veresiju protiv Crne Gore (2:2).

Za razliku od njih Francuzi su demolirali Kazahstan (8:0), a Belgija je bila sigurna protiv Estonije (3:1).

U crnogorskoj prestonici su gosti do 82. minuta imali dva gola prednosti (0:2) i onda se sve promijenilo. Rezervisti Ilija Vukotić (22) i fudbaler Voždovca Nikola Vujinović su sa dva gola za četiri minuta donijeli bod domaćinu i tako režirali dramu u grupi "G".

Naime, Holandija je prva sa 20 bodova i drži ključ u svojim rukama, Turska i Norveška imaju po 18. Holanđani dočekuju Norvežane, Turci gostuju u Crnoj Gori.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Francuska je demolirala Kazahstan (8:0). Prije ovog kola su dali ukupno osam golova na šest utakmica, a večeras su bili nemilosrdni prema rivalu. Kilijan Mbape, Karim Benzema i Antoan Grizman su se poigravali, a Mbape je dao četiri gola, imao asistenciju i dao je Grizmanu loptu da izvede penal.

REZULTATI:
BiH - Finska 1:3 (Menalo - Fors 29, Lod 51, O'Šonesi 73)
Norveška - Letonija 0:0
Turska - Gibraltar 6:0 (Akturkoglu 11, Dervišoglu 38, 41, Demiral 65, Dursun 81, Muldur 84)
Belgija - Estonija 3:1 (Benteke 11, Karasko 53, T. Azar 74 - Sorga 70)
Francuska - Kazahstan 8:0 (Mbape 6, 12, 32, 87, Benzema 55, 59, Rabio 75, Grizman penal 84)
Crna Gora - Holandija 2:2 (Vukotić 82, Vujinović 86 - Depaj penal 25, 54)
Vels - Belorusija 5:1 (Ramzi 3, 50, Vilijams 20, Dejvis 77, Roberts 90 - Koncevoj 87)